x-kom hosting

Dużo problemów, Windows Vista, HP G6000

missia666
utworzono
utworzono

Witam!
Bardzo proszę wszystkich forumowiczów o pomoc. Jest tego tak dużo, że nawet nie wiem od czego zacząć ;) Zacznijmy od tego, że mam laptopa HP G6000 i od początku swojego istnienia strasznie się grzał. Od jakiegoś pół roku zaczął się wyłączać. Słychać jak włączają się wiatraki, wyją kilka sekund na maxa a potem pssss i ekran gaśnie i laptop się wyłącza. Pewnego razu zastrajkował na 4 dni nawet nie racząc się włączyć. Na początku myślałam, że to może kurz się dostał i postanowiłam go rozkręcić i przeczyścić. Okazało się jednak, że zdjęcie obudowy wcale nie jest takie proste. Jednak w niewyjaśnionych okolicznościach laptop podczas mojej walki z obudową zadziałał ^^ W sumie to się ucieszyłam, skręciłam tyle o ile, żeby się klawiatura trzymała, a spód zostawiłam rozkręcony dla lepszej wentylacji. Wydaję mi się nawet to trochę pomogło. Przynajmniej na jakiś czas. Mniej więcej w tym samym czasie dziwnym wyłączaniom towarzyszył czasami chwilowy brak obrazu na ekranie lub jego wyciemnienie. Stwierdziłam, że musi to być ze sobą powiązane. Jednak po jakiś 2 miesiącach czasowych przerw w dostawie obrazu, ekran uspokoił się. Ten problem miałam więc już z głowy. Niestety grzanie jest do tej pory. Oprócz tego po kolei zepsuły się: mikrofon - Windows twierdzi, że jest i że działa poprawnie, jednak nie nagrywa dźwięku. Sprawdzałam wszędzie. Nie jest wyciszony. Nie zależało mi na jego działaniu, jednak gdy kolejno popsuł się dźwięk dostałam szału. Najpierw było buczenie i trzeszczenie. Jeszcze jakiś tydzień temu. Myślałam ze to usterka techniczna. Z 4 dni temu dźwięk znikł, chociaż Windows wyświetlał, że wszystko jest ok. Od 2 dni Windows wyświetla przekreślony krzyżykiem głośniczek. Niestety nie widzi urządzenia, a z lapka wydostają się dźwięki jakie słyszałam z 10 lat temu w Windowsie 3.11. Nie poddając się postanowiłam z re-covery dysku naprawić te błędy. O dziwo, po przywróceniu systemu do ostatnio zapisanego wyniku dziś rano sprawiło, że dźwięk powrócił... na 10 minut. Następnie znów go nie było, pomimo ze w głośniczku na pasku była głośność. Zrobiłam restart i kiszka. Znowu przekreślony. Długo nie myśląc znów uruchomiłam re-covery dysk. Zrobiłam to samo co ostatnio, jednak nie podziałało. Nie mam już siły. Wpadłam na pomysł sformatowania i wgrania XP, ale... przypomniało mi się ze ok. miesiąca temu cd-rom przestał działać. Wtedy było to zaskoczeniem, bo pamiętam jak dzień wcześniej śmigał jak należy. Windows widzi cd-rom, ale niestety po włożeniu płyty, romek chwile pomięli a potem padaka. Windows chce by włożyć płytę a przecież ona już tam jest. Dodatkowo jak nie ma płyty to otwiera się i zamyka bez problemu, a jak już włożę jakąś do środka to potem nie chce mi jej oddać i muszę go z drucika traktować, czego nie lubię bardzo. W BIOSie również cd-rom jest widoczny.
Nie mając już pomysłów piszę do WAS i błagam o pomoc!
Chętnie bym go sformatowała i wgrała XP o ile tylko mi pomożecie. Wiem, że są problemy ze sterownikami, ale myślę ze te podstawowe do grafiki i dźwięku się znajdą a reszta do kamerek itp szczególnie potrzebna mi nie jest.
Proszę o odpowiedzi. Dodam, że jestem zielona, więc jeśli będziecie coś radzić albo pytać to proszę jak do typowego laika :) Ja w komputerze wiem gdzie mam myszkę, klawiaturę, ekran i przycisk włączania ;) ale szybko się uczę ;p
gwarancji na niego nie ma. ciąg dziwnych zdarzeń rozpoczął się akurat miesiąc po jej upływie...

Xpose
komentarz
komentarz

Możesz podać jakie masz temperatury za pomocą jakiegos programu ?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.