x-kom hosting

Po pewnym czasie gra mi się zacina

xwisniaxx
utworzono
utworzono

Witam,mam mały problem,jak się nie mylę to z tym co jest zaznaczone na czerwono lub ewentualnie z procesorem.
http://img503.imageshack.us/img503/2161/zdjcie0021.jpg
Pod tym co odprowadza ciepło jest mały chip z napisem Nividia

W czym tkwi problem? A mianowicie gram w gre "Metin2" i po pewnym czasie ta gra mi się zacina jak i komputer,nie wyłączy się tylko zacina.Co by to mogło być innego? Ewentualnie jaki koszt naprawy.

Mój paść:
Procesor; AMD Athlon(tm)64 X2 Dual Core Processor 4200+ 2,20GHz
Pamięć(RAM); 1022 MB
Typ Systemu; 32-bitowy system operacyjny
System operacyjny; VISTA ;/

Wymagania gry Metin2;
Zalecane wymagania sprzętowe OS - Win 98, Win XP, Win 2000
Procesor - Pentium 4 1.8GHz
Pamięć - 1G
Karta graficzna - Karta graficzna posiadająca więcej niż 64MB RAM
Karta dźwiękowa - DirectX 9.0
Myszka - Myszka kompatybilna z Windows

Jeżeli chodzi o więcej informacji proszę pisać na GG-12469873

Marooooo
komentarz
komentarz

Po pierwsze, to masz za mało pamięci ram. Vista "pożera" dużo ramu.
Problemem może być również słaby zasilacz. Napisz jakiej firmy masz i jakiej mocy. Możesz również sprawdzić temperatury podczas grania.
Użyj programu Everest, możesz również SpeedFan.

xwisniaxx
komentarz
komentarz

[quote name='Marooooo' date='29 październik 2009 - 16:55 ' timestamp='1256831715' post='889714']
Po pierwsze, to masz za mało pamięci ram. Vista "pożera" dużo ramu.
Problemem może być również słaby zasilacz. Napisz jakiej firmy masz i jakiej mocy. Możesz również sprawdzić temperatury podczas grania.
Użyj programu Everest, możesz również SpeedFan.
[/quote]

Zasilacz firmy; Tracer
model; 4life/400

Cashu
komentarz
komentarz (edytowane)

Witam, nie rozumiem do końca dlaczego twierdzisz, że problemem leży w obszarze zaznaczonym przez ciebie kolorem czerwonym na płycie głównej ale oczywiście nie wykluczam tego o ile temperatura w tym obszarze wydaje się być zbyt wysoka. To co jest zaznaczone na czerwono na twoim zdjęciu to radiator, po prostu kawałek aluminium więc tam się nie ma co popsuć :)
Pod akurat tym radiatorem znajduje się chipset płyty głównej (skoro nVidia to będzie to chip nForce) i skoro zdejmowałeś z niego radiator to upewnij się, że pasta jest prawidłowo nałożona między rdzeniem (chpsetem) a radiatorem (nie może być jej ani za dużo ani za mało) oraz jeżeli rdzeń nie jest zabudowany to sprawdź czy go przypadkiem delikatnie nie ukruszyłeś (jest to mało prawdopodobne ale jednak jest ;) )

Jeśli chodzi o twój problem z grą to ja osobiście zrzucił bym winę na system operacyjny. Windows Vista moim zdaniem do najlepszych systemów operacyjnych nie należy, o ile mi wiadomo bazuje on na longhornie podobnie jak Windows 7 (mogę się mylić ale wydaje mi się że tak jest). Zainstalowałem u siebie Windows 7 (czyli taką nowszą Vistę) po to aby sprawdzić "jak to działa" i powiem szczerze, że mam straszne problemy z grami na tym systemie. Gry takie jak "Pure", "NFS:Shift" czy nawet pozornie prosta gierka "Zuma's Revenge" działają strasznie na tym systemie, przycinają się lub zawieszają notorycznie. Na drugim dysku mam postawiony Windows XP i te same gry chodzą jak złoto, bez żadnych zarzutów.

Oczywiście możesz jeszcze spróbować zainstalować najnowsze sterowniki do chipsetu płyty głównej oraz karty graficznej, jeżeli to nie pomoże to sprawdź jak gra się będzie zachowywała na windowsie XP.

Pozdrawiam.

PS: Rzeczywiście nie zwróciłem uwagi na ilość RAMu w twoim komputerze ;P 1GB to stanowczo za mało dla Visty jak to już Marooooo napisał.

xwisniaxx
komentarz
komentarz (edytowane)

O właśnie z tej pasty pod radiatorem nic nie zostało, nie wiem jak,ale ona po prostu wyparowała i pod procesorem również,a wiem ze swoich źródeł że powinna być.Co do systemu operacyjnego to już próbowałem przeinstalować ale muszę z przykrością stwierdzić że Mój asus chodzi dużo lepiej na Viscie.Jeżeli Możesz podać mi koszt i jak się zapytać oto w sklepie był bym wdzięczny

PS.Wole nie dawać go do naprawy bo już raz był to koleś zmienił tylko zasilacz i kazał sobie 200zl i stary sobie zabrał także...

Cashu
komentarz
komentarz

Koszt jednej tubki z pastą to około 5-10zł (tak mi się wydaje). Taka jedna tubka starczy ci na wieeelee razy. Nakładasz dosłownie odrobinkę na rdzeń w ten sposób aby po założeniu radiatora ani troszkę pasty nie "wypełzło" poza rdzeń, ale jeśli nigdy tego nie robiłeś i masz obawy to poproś kogoś kto już to robił lub zanieś komputer do serwisu. Cena takiej usługi (zmiana pasty) moim zdaniem nie powinna przekroczyć 20-30zł ale różnie to bywa w różnych serwisach. Jeżeli chodzi ci o koszt "sprawienia aby gra działała" w serwisie to różnie to bywa i również jest to zależne od serwisu. Jeżeli żaden sprzęt nie jest uszkodzony to za robociznę powinieneś dać od 30 do 70zł oczywiście o ile gra jak i system operacyjny są oryginalne bo jeżeli nie są (o czym oczywiście nie musiałeś wiedzieć ;) ) to serwis może odmówić naprawy.

PS. z 1GB RAMu jakoś ciężko mi uwierzyć że Vista ci chodzi lepiej od XP. Może miałeś XP bez service packa lub nie instalowałeś na nim chociażby sterownika do chipsetu, który w Viście może być już wbudowany.

xwisniaxx
komentarz
komentarz

Przeinstaluje jeszcze raz system operacyjny i zobaczę,a za informacje jestem bardzo wdzięczny jeżeli po nałożeniu pasty nadal będzie mi się gra zacinać to już wiem gdzie szukać pomocy,jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.