x-kom hosting

Złapałem jakiegoś wirusa, który nie pozwala wejść na pulpit

avifaune
utworzono
utworzono

Witam. Mam taki problem. Złapałem jakiegoś wirusa który nie pozwala wejść na pulpit. Akcja zatrzymuje się na niebieskim tle z napisem Windows. Mam sporo danych na dysku C i nie chcę ich usuwać. Czy mogę jakoś zgrać te dane na inny dysk? Mam drugi komputer, ten sam dysk twardy. Jeśli tak to w jaki sposób, co podłączyć......

Z góry dzięki. ; )

Psycholandia
komentarz
komentarz

Nagraj na płytę: http://www.drweb32.pl/index.php?id=543&param=more i spróbuj przeskanować komputer i usunąć wirusy, jeśli nie pomoże wtedy wypal na płytę linuxa live cd i przenieś dane.

Cashu
komentarz
komentarz

Witam, nie jestem pewien co miałeś na myśli pisząc "niebieskim tle z napisem Windows" ale jeśli kursor jest widoczny i możesz "ruszać myszką" to wciśnij CTRL+ALT+DEL, uruchom menedźera zadań --> w menu [i]plik[/i] wybierz [i]nowe zadanie[/i] i wpisz explorer. Jeżeli się załaduje to pierwsze co powinieneś zrobić to usunąc wirusa, zgrać dane i postawić system na nowo. Jeżeli nie da rady zrobić tego w ten sposób to podczas uruchamiania komputera wciskaj F8 aż zobaczysz menu wyboru trybów windowsa. Tam wybierz tryb awaryjny i w nim spróbuj wykonać te same czynności, jeżeli to nie zadziała to zamiast trybu awaryjnego wybierz "ostatnia znana dobra konfiguracja". Jeśli jednak żaden z tych sposobów nie zadziała to podepnij swój dysk do drugiego komputera, na nim go przeskanuj aby wywalić wirusy, skopiuj dane i po podłączeniu do swojego kompa postaw system na nowo.

avifaune
komentarz
komentarz

Jest te pole gdzie wpisywalbym haslo gdybym je mial. A tryb awaryjny nie dziala bo tam trzeba rowniez sie zalogowac. Jest to samo.

Cashu
komentarz
komentarz

Myślałem że zawiesza ci się po zalogowaniu, jeśli jednak stoi na ekranie logowania to masz 3 wyjścia:

- zrób naprawę systemu przy pomocy płyty instalacyjnej windows, jak się zrobi i będzie działało to usuń wirusy, skopiuj dane i postaw system na nowo

- skorzystaj z porady Andziorki

- lub podepnij dysk do drugiego kompa tak jak to opisałem wcześniej

Pozdrawiam

Xpose
komentarz
komentarz

Są takie programy do kopiowania całego dysku na inny ale musiałbyś wtedy mieć jeszcze jeden dysk a wtedy było by ryzyko że wirusy też sie skkopiują.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.