x-kom hosting

Zawieszenie, gaśnięcie monitora i dźwięki z BIOSu

mglisty187
utworzono
utworzono

Witam wszystkich serdecznie może zaczne od specyfikacji kompa:
Windows xp home
Procek: AMD Athlon 64 x2 5400 Black edition podkręcony na 3.0 chłodzony przez coller Katany
Ram: Corsair ddr2 800 mhz 2 razy po 1ghz
Grafa: Asus Radeon 4890top ddr5 z chlodzeniem 230 mm heat pipe x6
Zasilacz: Chieftec smart power 500W
Płyta główna: Asus
ID płyty głównej 07/14/2006-NFORCE4-SLI-M2N4-SLI-00 (dane z programu everest home edition)
Informacja z BIOS'u ASUS M2N4-SLI ACPI BIOS Revision 0301
Bios : Award Phoenix - AwardBIOS v6.00PG
Monitor bardzo stary dell z wielkim zadem ;)

opis problemu :
Dodam tylko, ze kłopot zaczął się na wyżej wymienionych podzespołach z wyjątkiem grafiki wtedy był Asus Radeon 3650 i zasilacza Chieftec 350W

Pewnego pięknego ranka włączyłem kompa po wejściu na pulpit obraz zawiesił się po czym zgasł monitor i słyszę dźwięk biosu jeden długi i dwa krótkie. Kolejne odpalenie sprzętu wszystko śmiga cacy. Następny poranek i dzieje się dokładnie ten sam motyw, drugi restart i jest wszystko w porządku. Wpisuje sobie w google sygnały dzwiękowe swojego biosu, ten konkretny dzwięk oznacza :
1 długi, 2 krótkie - błąd parzystości RAM
1 długi 2 krótkie - błąd karty graficznej
Zauważyłem też spadek wydajności w cod4 ze stałych 120 klatek spadło na 80, myślę sobie grafika poszła się pie... jak nic.
Przyszedł do mnie ziomuś odpalił catalyst control center, wiele ustawień od radeona było zmienione na dość wysokie po rekonfiguracji na poprzednie klatki wróciły do normy jednak problem z wyłaczajacym monitorem się powtarzał. Przeczyściliśmy porty od grafiki dokręciliśmy kabel od monitora przy kompie oraz przy monitorze. Zero poprawy. Zamówiłem nową kartę Asus Radeon 4890top ddr5 i zasilacz Chieftec smart power 500W. Niestety muszę stwierdzić, że komp robi to samo zawieszka następnie gaśnie monitor i śpiewa bios, dodam że kiedy już zgaśnie wszystkie wiatraki i reszta sprzętu pracuje poprawnie czasem następuje samoczynny restart ale nie ma na to reguły, dociskanie wtyczek monitora nie daje nic ;( Kolejne dwa włączenia i pisze sobie spokojnie do was post w tle śmiga cod4 i firewall. Może ram? Proszę o pomoc!

Xpose
komentarz
komentarz

Sprawdz czy nie przegrzewa Ci sie procesor

mglisty187
komentarz
komentarz

[quote name='Xpose' date='28 październik 2009 - 20:48 ' timestamp='1256759309' post='889368']
Sprawdz czy nie przegrzewa Ci sie procesor
[/quote]
Wytłumacz mi w jaki sposób? Czytałeś ten post? Od czego ma się niby on nagrzewać , skoro rano go włączam to znaczy, że całą noc nie pracował... Jak kto woli, był wyłączony...Temp nie przekracza 47 stopni ta katana jest naprawde przyzwoita...

Psycholandia
komentarz
komentarz

[color="#FF0000"][quote name='Moderator' ]Czy czytałeś regulamin forum? Jeżeli tak to zapewne wiesz że tytuł oraz opis każdego nowego tematu powinien jednoznacznie określać treść wątku? Nie może to być np. „Pomocy”, „Problem”.

W związku z tym proszę o jak najszybsze poprawienie tytułu tematu. [/quote][/color]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.