x-kom hosting

Sprawna myszka przestaje czasami działać

piotrek8
utworzono
utworzono (edytowane)

witam
od jakiegos czasu mam problem z myszka.
mianowicie moja myszka po wlaczeniu komputera raz dziala raz nie dziala, a raz dziala kilka sekund.
na poczatku myslalem ze to wina myszki wiec gdy psozedlem oddac na reklamacje ,podlaczylem wiec inna myszke ale efekt byl zupelnie identyczny, kazda myszka miala inne wejscia.
robilem tez reinstalke windowsa, niestety nic to nie dalo.
co jest wiec przyczyna takich objaw?
prosze o rady.

pozdrawiam

Skrash
komentarz
komentarz

Posprawdzaj we wszystkich portach USB jak myszka się zachowuje. Jesli masz myszke na PS/2 to rozważałbym uszkodzone wejscie w plycie głownej. Sprawdz na innym komputerze, bo skoro 2-ga myszka zachowuje sie tak samo, to prawdopodobie cos u ciebie jest skopane.

rokko
komentarz
komentarz (edytowane)

Podaj jakiej marki Masz zasilacz i [url=http://www.hotfix.pl/readarticle.php?article_id=79][b]podaj napięcia[/b][/url] na linii 5V.

piotrek8
komentarz
komentarz

[quote name='Skrash' date='27 październik 2009 - 17:05 ' timestamp='1256659507' post='888614']
Posprawdzaj we wszystkich portach USB jak myszka się zachowuje. Jesli masz myszke na PS/2 to rozważałbym uszkodzone wejscie w plycie głownej. Sprawdz na innym komputerze, bo skoro 2-ga myszka zachowuje sie tak samo, to prawdopodobie cos u ciebie jest skopane.
[/quote]

sprawdzalem wszytkie porty i na wszytkich identycznie..:/

Skrash
komentarz
komentarz

Jeśli masz możliwość to sparwdz u kogoś jak ta myszka się zachowuje. Jeśli u kolegi bedzie działac dobrze to bedziemy wiedzieć ze to wina twojej plyty głownej. Możliwe ze kontroler portów USB jest sypniety. Czy masz jakieś inne urządzenia podpiete kablem USB do komputera i czy działają bez problemu?

piotrek8
komentarz
komentarz

[quote name='Skrash' date='28 październik 2009 - 16:11 ' timestamp='1256742701' post='889163']
Jeśli masz możliwość to sparwdz u kogoś jak ta myszka się zachowuje. Jeśli u kolegi bedzie działac dobrze to bedziemy wiedzieć ze to wina twojej plyty głownej. Możliwe ze kontroler portów USB jest sypniety. Czy masz jakieś inne urządzenia podpiete kablem USB do komputera i czy działają bez problemu?
[/quote]

tak, mam na port usb: drukarke i odbiornik od bezprzewodowego internetu i dzialaja bez zadnych komplikacji.
dlatego dziwne zachowanie tyko myszki istnieje.

[quote name='wink' date='27 październik 2009 - 17:33 ' timestamp='1256661202' post='888635']
Podaj jakiej marki Masz zasilacz i podaj napięcia na linii 5V.
[/quote]
zasilacz napewno tu nie jest przyczyna, pol roku temu kupilem zasilacz i jest z tych nowszych:)

Skrash
komentarz
komentarz

No może i myszka być sypnieta ale to bardzo mało prawdopodobne. Jaka to mysz?? Jeśli mam poprwaić Ci humor to w mojej myszce, rolka zaczyna działać dopiero po jakimś czasie od właczenia kompa :P czesto mija pół godziny a ona wciaż nie działa.

piotrek8
komentarz
komentarz

[quote name='Skrash' date='28 październik 2009 - 18:22 ' timestamp='1256750556' post='889252']
No może i myszka być sypnieta ale to bardzo mało prawdopodobne. Jaka to mysz?? Jeśli mam poprwaić Ci humor to w mojej myszce, rolka zaczyna działać dopiero po jakimś czasie od właczenia kompa :P czesto mija pół godziny a ona wciaż nie działa.
[/quote]

tylko o to chodzi ze co ja podlacze mysz a dokladnie mam 2 myszki i co podlacze ktoras jest taki sam efekt...
wiec to jest wielej nic dziwne.

tihomax
komentarz
komentarz

Odłacz wszystko co masz na USB i podłącz tylko myszke. Moze poprostu któres z urządzen blokuj ci myszke. ja miałem przypadek ze kabel od komórki musiałem iec wyłączony bo inaczej po chwili myszka przestała działac.

piotrek8
komentarz
komentarz

[quote name='tihomax' date='29 październik 2009 - 10:25 ' timestamp='1256808342' post='889563']
Odłacz wszystko co masz na USB i podłącz tylko myszke. Moze poprostu któres z urządzen blokuj ci myszke. ja miałem przypadek ze kabel od komórki musiałem iec wyłączony bo inaczej po chwili myszka przestała działac.
[/quote]
ale sluchaj 2 myszke mam na port ten taki starszy okragly z zabkami,tak samo sie zacvhowuje...

Cashu
komentarz
komentarz

Witam, pio8 Na początku napisałeś, że zrobiłeś reinstalkę windowsa. Zrobiłeś naprawę systemu czy zainstalowałeś go od nowa?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.