x-kom hosting

Czy to przez kartę graficzną nie mogę uruchomić komputera?

CybPL
utworzono
utworzono

Witam,
Chcialbym poradzic sie Was ekspertow co do mojej usterki. Otoz podczas wlaczania komputera moim oczom ukazuje sie oto taki piekny ekran : http://img193.imageshack.us/img193/9210/ekranu.jpg . Pierwsza mysl - karta graficzna.
Jednak jest tu pare niejasnosci.
Po pierwsze - komputer da sie normalnie uruchomic poprostu wlaczajac go kilkakrotnie. Tak wiec usterka nie jest stala. Poprostu przy takim POST screenie jak powyzej wylaczam kompa, startuje go od nowa i mniej wiecej za 10-20 razem komputer uruchomi sie juz normalnie.

Po drugie - jezeli juz uruchomie go normalnie to moge katowac go obojetnie czym i szansa na BSOD wynosi jakis 1% - aczkolwiek sie zdaza aby obraz wysypal sie w trakcie grania czy czegokolwiek co mocniej angazuje grafike.

Po trzecie - komputer z powodu tej usterki wyladowal w serwisie, karta pojechala na reklamacje, wrocila i.... i podzialala cale 16 dni... Prezentujac znow te same objawy.

Po czwarte - taki POST jak na screenie zdaza sie przewaznie przy pierwszych uruchomieniach po nocy. Pozniej rowniez zdaza sie cos takiego ale o wiele wiele rzadziej.

Dodam jeszcze ze to na 100% nie kabel od monitora - bo jezeli puszcze uruchamianie gdy juz przy samym starcie sa pasy to skonczy sie BSOD... A komputer przeciez ma gdzies czy podpielismy monitor czy tez nie...

Wiec chcialbym Was zapytac czy mozliwa jest usterka plyty glownej ktora przeklada sie na prace karty graficznej i taki efekt jak na screenie ?

Tu konfiguracja kompa o ile bedzie w czyms pomocna:

Procesor: Intel Core 2 Duo E8400
Wentylator: Pentagram Freezone HP-120 ALCu Karakorum
Płyta główna: Asus P5Q Pro
Pamięć RAM: OCZ 4GB (2x2GB) PC1066 CL5 Reaper EPP
Karta graficzna: HIS Radeon HD4870 512MB DDR5 /256bit/ 2xDVI TV-out
Zasilacz: Corsair 550W [CMPSU-550VXE]



Nikt nie pomoze ?

No nic, poczekam az serwis sie odezwie...

Kulesz
komentarz
komentarz

Nie wiem czy płyta główna może powodować takie usterki, ale spróbuj docisnąć kartę, może się lekko wysunęła. Ja miałem taki problem gdy wtyczka od monitora była za luźno podłączona, z tym że wówczas miewałem różowy ekran.

b.mazur
komentarz
komentarz

A jak oddałeś kartę do serwisu, i jak tobie ją oddali to co oni stwierdzili ze w niej było zepsute lub nie tak????

CybPL
komentarz
komentarz

[quote name='Koders' date='04 listopad 2009 - 14:15 ' timestamp='1257340512' post='893227']
A jak oddałeś kartę do serwisu, i jak tobie ją oddali to co oni stwierdzili ze w niej było zepsute lub nie tak????
[/quote]

Nie wiem. Oddawalem cala skrzynie. Dostalem info ze karta byla uszkodzona i ze zostala naprawiona. Niestety teraz dostaje info z serwisu ze komputer jest sprawny.
Problem w tym ze nie jest... To ze akurat w danym momencie usterka nie wystepuje nie jest moja wina...

HQ19
komentarz
komentarz

To wygląda na usterkę grafiki. W trybie 2D też są problemy z wyświetlaniem grafiki? Jeśli masz możliwość to sprawdź u znajomego grafikę, będziesz miał wtedy jasną sytuację czy to właśnie ona powoduje problemy.

[quote name='CybPL' date='04 listopad 2009 - 15:33 ' timestamp='1257345196' post='893266']
Dostalem info ze karta byla uszkodzona i ze zostala naprawiona. Niestety teraz dostaje info z serwisu ze komputer jest sprawny.
[/quote] No jak karta graficzna została wymieniona na nową i problem nie występuje to chyba logiczne, że komputer jest sprawny. Chyba im się coś powaliło w głowach :)

b.mazur
komentarz
komentarz

A karta graficzna się nie grzeje gdy jest eksploatowana ??? Też podaj jaka temperaturę osiąga karta ????

CybPL
komentarz
komentarz

[quote name='HQ19' date='04 listopad 2009 - 17:10 ' timestamp='1257351004' post='893349']
To wygląda na usterkę grafiki. W trybie 2D też są problemy z wyświetlaniem grafiki? Jeśli masz możliwość to sprawdź u znajomego grafikę, będziesz miał wtedy jasną sytuację czy to właśnie ona powoduje problemy.

No jak karta graficzna została wymieniona na nową i problem nie występuje to chyba logiczne, że komputer jest sprawny. Chyba im się coś powaliło w głowach :)
[/quote]


Nie doczytales dokladnie. Po wymianie karty na nowa komputer dzialal poprawnie kilkanascie dni i usterka powrocila. Dlatego i komputer pojechal ponownie na serwis. Niestety gdy przebywa u nich akurat usterka sie nie ujawnia.

Co do pytanie o 2d, 3d i temperatury: Karta w zaden sposob sie nie przegrzewa bo jaka temperature moze miec przy starcie z rana ? No pokojowa... Pozatym podczas pracy ma praktycznie minimalna temp...
Odnosnie 2d - proces uruchamiania czy tez bios to tryb 2d - a i tu wystepuja problemy.

Ogolnie tak jak pisalem - gdy podczas startu pojawiaja sie pionowe pasy nie ma nawet sensu kontunuowac procedury uruchamiania bo sie wysypie windows. Jedyna metoda uruchomienia kompa jest reset i czekanie az od pierwszej sekundy komp uruchomi sie poprawnie.

Wiciu0802
komentarz
komentarz

http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=132162

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.