x-kom hosting

Runtime error 003- co to takiego + program Borwin

AnetaBarbaraMaria
utworzono
utworzono

Witam wszystkich serdecznie! Właśnie zalogowałam się na to forum, ponieważ poszukuję informacji (pomocy) od osób, które znają się na komputerach znacznie, znacznie lepiej niż ja :-)

Mój problem polega na tym, że podczas użytkowania komputera (laptop Toshiba) nagle z pulpitu zniknęły wszystkie ikonki, po kilku sekundach zaczęły wskakiwać "porcjami", lecz jedna z nich uległa, jak mniemam, uszkodzeniu. Był to skrót do programu biologicznego Borwin, który to program zainstalowany był na dysku D.

Gdy klikam na ikonkę skrótu na pulpicie wyświetla się komunikat: "Element BORWIN.EXE, do którego odwołuje się ten skrót, został zmieniony lub przeniesiony i dlatego ten skrót nie będzie działał poprawnie. Czy chcesz usunąć ten skrót? ". Gdy wchodzę do folderu Program Files na D:/ i następnie do folderu Borwin, (czyli udaję sie do źródła- tam gdzie zainstalowałam Borwina), klikając na ikonę Borwin, początkowo otwiera sie "powitalna" plansza programu, lecz zaraz potem wyskakuje okienko: "Runtime error 003 at 0001:0CF6" i w efekcie program nie otwiera się wogóle.

Nie mam pojęcia, dlaczego mój Borwin zniknął, wiem natomiast,że stało się to po tym, jak zniknęły wszystkie ikonki z pulpitu. Jest to program dośc unikalny, dlatego też proszę o pomoc. Dlaczego tak nagle program się usunął-wirus czy coś innego? co oznacza ten Error? Jak można i czy mozna sprawić, by naprawić błąd i odzyskać program?

Jeśli ktoś potrafi mi pomóc, będę na prawdę bardzo wdzięczna. Ja jestem zupełnym laikiem z dziedzinie informatyki wyższej :-)a bardzo mi zależy na odzyskaniu tego programu.

Z góry dziękuję za zainteresowanie,
Aneta.

piku
komentarz
komentarz

Ten błąd nic nie oznacza, nawet górale nie wiedzą co to ;) Być może masz w systemie jakiegoś robaka, przeskanuj profilaktycznie komputer OTL i wklej logi programu tu: http://www.forumpc.pl/index.php?showforum=116 - znajdziesz tam także instrukcję jak to zrobić. Co do samego błędu, może być on spowodowany uszkodzeniem plików programu bądź jakiejś biblioteki z nim powiązanej. Z posta wnioskuję że nie masz instalki programu, zatem reinstalacja nie wchodzi w grę...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.