x-kom hosting

Komputer nie chce się uruchomić, czy to CPU?

miki1840
utworzono
utworzono

ELO
Mam kompa z płytą Asusa (a7n8x), CPU AMD Athlon XP 3200+ , kartą graficzną Leadtek Win Fast A280, i problemem. Komputer daje prąd do płyty (chodzą wentylatory i huczy jak zwykle tylko bez ,,piknięcia" i obrazu na monitorze :().Myślałem że to CPU (bo jest na nim jakaś srebrna maź) ale widziałem że gość na alegro sprzedaje identyczny ( z tą cieczą) i dawał gwarancje. Więc czy gościu na allegro kłamie (albo sprzedaje taki co za 2 dni się rozwali) albo chodzi o coś innego niż CPU.

snip91
komentarz
komentarz

Ta srebrna maź to pasta termoprzewodząca ;) Ona musi tam być, inaczej procesor najprawdopodobniej się spali.
Jeśli nie pika, to może być uszkodzona płyta główna. Masz możliwość podpięcia części do innej płyty?

  • 2 tygodnie później...
miki1840
komentarz
komentarz (edytowane)

mam 3 komputery
1 uszkodzony(to ten o którym mówimy)
2 laptop (lenovo y530 ale on nam chyba nie pomoże)
3 Stary IBM (rupieć do którego procesor podłącza się na DDR. ciekawy pod który windows był robiony 95, 88 czy 3 xD)
czyli chyba niebardzo
nie wiem jeszcze moze dostane się do ROM tam moze sie coś rozwaliło

Nie mogę się do tego dostać. ale chyba mam powód. Ostatnio zmieniałem Windowsy (chyba 5 razy) a tuż przed awarią miałem problem z BOOTMGR (czy jakoś tak). Czy to może zależeć od tego.

Gość
komentarz
komentarz

Hmm... moze byc uszkodzony ram albo i sama graka.
Ale sprawdz najpierw jednak ram.

miki1840
komentarz
komentarz

ale jak??

Lisciu156
komentarz
komentarz

Masz dwa wyjścia - albo coś z płytą główna, albo Karta Graficzna.

1. Sprawdż na Płycie Głównej, czy jakiś Kondensator nie jest czasem wypukły (kondensator to taki jakby słupek przylutowany do płyty głównej).

2. Karta Graficzna - sprawdż, czy jest dobrze przymocowana do slota. Sam też tak nie raz mam. A jeszcze lepiej jakbyś pożyczył od kumpla jakąś na podmiankę na sekundę. Wtedy by było jasne.

miki1840
komentarz
komentarz (edytowane)

karta raczej nie ma nic do rzeczy (chodzi o to piknięcie) a na płytce kondensatory się ładnie trzymają zastał jeszcze tan RAM lub moja propozycja ROM.Ale jak to sprawdzić???

  • 2 tygodnie później...
Filo1
komentarz
komentarz

co do 1 PC sprawdz ramy nieraz to one są winowajcami

barszczyk1
komentarz
komentarz

Gdy ram nawala komputer zamiast się uruchomić bezustannie piszczy

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.