x-kom hosting

Linux mi padł!! ;/

ElektroBart
utworzono
utworzono

Zaczęło się tak rano włączam komputer i uzupełniam sobie plik open office a tu nagle chyba skok napięcia w gniazdku i komp sie wyłączył ale od razu udało się go włączyć i standardowo uruchamiam linuxa a tu się zdziwiłem nie moge go uruchomić. Chyba przy sprawdzaniu zgodności plików wyskakuje jakieś błąd i pisze żebym wpisał hasło roota wpisuje i wciskam enter i coś sie zaczyna dziać komputer próbuje coś zainstalować ale nie da się bo nie ma aplikacji "apt" i o dziwo sugeruje mi abym wpisał "apt-get install apt" to się trochę zdziwiłem i okazało się że sie i tak nie da tego zrobić :( wyłączyłem komputer i próbowałem inaczej linuxa uruchomić ale się mi nie udało a teraz kisze się na tym windowsie i moje pytanie polega na tym a jego treść jest taka: Czy jest możliwość naprawienia tej instalacji linuxa? lub czy dało by się chociaż jakoś moje dane odzyskać z tego linuxa??

Pozdrawiam

Lucider
komentarz
komentarz

Możesz iść na około - utworzyć sobie partycję ext3 (malutką) zainstalować na niej linuksa, zamontować tamtą partycję która nie chce Ci się odpalić, przekopiować dane i jak już będziesz miał kopię to możesz sobie wszystko przeorganizować tak jak było wcześniej.

ElektroBart
komentarz
komentarz

Ale jest problem w tym że ja mam bardzo malutki dysk i nie wiem ile jeszcze mam miejsca na części linuxowej a cały dysk ma nie całe 8gb a mam na nim win xp (partycja 4,12 GB) kubuntu cała reszta a na dodatek mi sie popsuł ostatni sprawny CD-rom i tak nie za bardzo mam jak odpalić nawet live CD ;/

fstab
komentarz
komentarz
Chyba przy sprawdzaniu zgodności plików wyskakuje jakieś błąd

Obawiam się, że mogła polecieć partycja. Zakładając, że dotychczas używałeś ext3, wydaje się to trochę dziwne. Chyba jedynym sensownym wyjściem jest wyczyszczenie jej i instalka od nowa. Próbowałem kiedyś przywracać dane z padniętego linucha i skończyło się zszarganymi nerwami. :/ Jeśli nie miałeś żadnych istotnych danych, to zostaje stawianie systemu od nowa.

Jeśli padł Ci ostatni sprawny CD-ROM to zostaje zbootowanie z dyskietki i instalka z FTP :) , instalka z pendrive'a. Poza tym na jakimś "szrocie" kupisz czytnik za 10 zł. :|

ElektroBart
komentarz
komentarz

Nie no właśnie mi chodzi o dane bo ich potrzebuje ;/

A da się instalować tak żeby folder home był nie tknięty ??

I jeszcze jedno jak się instaluje z ftp i co do tego potrzeba??

No dobra udało mi sie odzyskać dane zupełnie innym sposobem poprzez wtyczkę do total comandera dzięki wszystkim za pomoc :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.