x-kom hosting

Zawieszanie się komputera przy pierwszym uruchamianiu

vanhris
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam, mój sprzęt: Palit Sonic+ 8600gt 256 ddr3 zasilacz FORTRON FSP350-60HLN Płyta główna ASRock 775DUAL-880PRO PT880PRO ATX, Procesor Intel Pentium D 930 3,00Ghz/2x2MB/800MHz. Tak więc problem jest taki, że od około 3 tygodni komputer po włączeniu pochodzi ok. 2 min (czasami jest to 1min a czasami 3min lecz na pewno w ciągu 5min) i następuje zwiecha. Reset i komputer przy drugim załadowaniu się nie wiesza, (nieważne jak długo bym na to czekał) wszystko pięknie chodzi. Dzieje się tak zawsze gdy komputer zostanie wyłączony na dłużej niż 20min. Robiłem kilka formatów, instalowałem różne windowsy nic nie pomaga. Jaka może być tego przyczyna? Dzięki za odpowiedzi.

szagus
komentarz
komentarz

Bardzo dziwna ta sytuacja.
Na początek spróbowałbym oczyścić komputer z kurzu.

vanhris
komentarz
komentarz

Wyczyściłem cały sprzęt, lecz nadal bez skutku. Nowe pomysły...
Dzięki za pomoc

czaprak
komentarz
komentarz

Niestety nie pomogę ale mam identyczny problem. Komputer to HP Pavilion m9363.pl. Z tego powodu był w serwisie HP i przeinstalowano BIOS. Niestety problem pozostał a ja się do tego przyzwyczaiłem i dałem sobie spokój z serwisem, pomimo tego, że ten PC jest nadal na gwarancji. Z tym, że zawieszenie - zamrożenie nastepuje 2, 3 razy w tygodniu. Po zawieszeniu i ponownym uruchomieniu może chodzić do oporu i jest dobrze. Może to śmieszne ale pomyślałem, że karta graficzna lub inny element musi osiągnąć temperaturę do jego prawidłowej pracy. Pytałem wielu inforamatyków i żaden mi nie pomógł. Może tutaj, uzyskam podpowiedź.

Qniooo
komentarz
komentarz

Problemem mogą być tak zwane "zimne luty". Objawiają się tym, że sprzęt chodzi dobrze dopiero, gdy się nagrzeje. Ostatnio na serwisie miałem styczność z 8600GT, który wywalał artefakty właśnie przez zimne luty. Po rozgrzaniu było ok. W takim przypadku pomoże tylko fachowiec elektronik, lub wymiana sprzętu

  • 2 tygodnie później...
czaprak
komentarz
komentarz

Jak wyżej pisałem, mam niemal identyczny problem z HP Pavilion m9363.pl. W odpowiedziach doczytałem, że przyczyną mogą być tz. "zimne luty". Dlatego pomyślałem o stykach kości pamięci i karty graficznej. Poruszałem w/w elementami, częściowo je wysuwając. Problem jednak ponownie wystąpił. Moje kolenje podejrzenie padło na zasilacz, który mam zawsze odłączony od zasilania (gdy PC jest nie używany) przez listwę zasilającą. Od paru dni, na około 10 min. przed uruchomieniem PC, włączam przez listwę napięcie na zasilacz i problem zniknął. Mam nadzieję, że w moim przypadku, to wina zasilacza a jak PC ponownie zwiśnie, będę nadal szukał przyczyny.



Na 99,9% jestem przekonany, że w moim przypadku, zawieszenia (zamrożenia) systemu tuż po uruchomieniu systemu, są powodowane przez zasilacz, możliwe, że przez "zimne luty" zasilacza. Od kiedy napięcie na zasilacz jest włączane parę minut przed uruchomieniem PC, zawieszenia nie występują. Dziwię się, że ogólnie szanowa HP, dopuszcza badziewiaste komponenty do swoich produktów a w tym przypadku zasilacz "Made in China" choć prawdę mówiąc Chińskie, nie oznacza złe. Zaznaczam, że ten HP pavilion m9363.pl jest wytworzony w Czechach. Mam też laptopa HP produkcji Chińskiej i przez dwa lata chodzi jak burza. Oba mają system Vista Premium. Jak możecie, to komentujcie, podpowiadajcie rozwiązania problemu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.