x-kom hosting

[Rozwiazany]Spalony zasilacz?

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Liks ,
Liks
utworzono
utworzono

Witam

Przed chwilą, próbując podłączyć zasilacz od laptopa do gniazdka doszło do spięcia. Zobaczyłem iskry i padły bezpieczniki w mieszkaniu. Mogę jeszcze raz spróbować czy lepiej nie ryzykować? Laptop jest nowy, kupiłem go jakiś miesiąc temu. Co mogło być przyczyną spięcia i czy podlega to gwarancji? Dodam że poprzednio działał ok w tym gniazdku. Proszę o pomoc.

Przemek
komentarz
komentarz

Producent w wiekszosci przypadkow zaleca podlaczanie ladowarki/zasilacza najpierw do lapka a nastepnie do gniazdka.

Jesli boisz sie za cos jest nie tak z zasilaczem to podlacz go samego do gniazdka.

Nastepnie miernikiem sprawdz napiecia na wyjsciu.

Jesli zgadzaja sie z tym co jest na obudowie zasilacza to spokojnie mozesz podlaczyc do kompa.

Wynikiem spiecia byl byc moze duzy pobor mocy w jednym momencie i jesli masz slabe zabezpieczenia w domu to je wywalilo.

Gość
komentarz
komentarz

Liks, Iskrzenie przy wkładaniu zasilacza od laptopa do gniazdka to normalne zjawisko. Tak, jak napisał Przemek, musiałeś mieć słabe zabezpieczenia. Zasilacz jest na 100% sprawny więc możesz go podłączyć.

  • Rekomendowana odpowiedź
Liks
komentarz
komentarz

Nie mam miernika więc zaryzykowałem i podłączyłem laptopa. Okazało się że wszystko jest ok, ładuję baterię a po wyjęciu jej działa na samym zasilaczu. Zauważyłem że podczas pracy zasilacz trochę hałasuje ale to chyba normalne. Wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.