x-kom hosting

Komputer się wyłącza podczas grania, czy to przegrzanie karty?

sopelnh
utworzono
utworzono

Witam
prosze o pomoc mam problem mam taki komputer:
AMD athlom 64X@ dual core 5000+ 2.61ghz, 2gb Ram
gf 8500gt 512 gigabyte, i głowna gigabyte 12dc-1690am-2112r
grafika strasznie sie grzeje ale czytalem ze to normalne....kiedy gram w gry typu virtua tennis 2009, fife 20009, nfs komp po chwili sie wylacza i musze czekac 15 minut zeby znowu zatrybil, stwierdzilem ze to od karty graficznej wiec dodalem wiatraczek ale to nie zalatwilo problemu moglem pograc jakies 15 min dluzej.
Ostatnio zainstalowalem strongholda w ktorego mozna grac na 8letnich kompach jak wiecie;] i tu cos ciekawego: karta graficznanie sie nie grzeje a problem wystepuje nadal
co moge zrobić, dodam tylko ze sterowniki wszystkie sa zainstalowane
aaa i poza grami komp działa bez zarzutu

Durango24
komentarz
komentarz

musisz nam podac temperatury wszysatkiego co mozliwe. :) i poodaj marke zasilacza i moc

donki25
komentarz
komentarz

mam taki sam problem

Presses99
komentarz
komentarz (edytowane)

jaki masz wymiar pamięci wirtualnej ustawiony? i może drugie pytanie, sprawdź kostki ram, czy są sprawne. miałem cos takiego w laptopie. jedna kostka była uszkodzona i gra mi się ciągle resetowała
.... a windows vista czy xp?

donki25
komentarz
komentarz

Mój komp to:
AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4800+2.51 GHz,2,00 GB RAM
grafika GIGABYTE GA-M57SLI-S4
zasilacz 500W model HP-500-A12S
mam taki sam problem jak kolega wyżej

grfika Ge Force 8500 GT

sopelnh
komentarz
komentarz (edytowane)

no to grafike mamy ta sama;] zasilacz-mode com 300wat temperatury sprawdzalem programem next sensor tylko nie wiem ktore temperatury sa od czego
w kazdym razie sprawdzalem po 5 minutach po wlaczeniu gry i przed jej wlaczeniem
procesor:37=>87
CPUSENSOR:25=>78
CPUSENSOR:21=>49
CPUSENSOR:16=>45
MEMORYHUB:44=>20
nie wiem co to za temperatury;/ nie moge sprawdzic po dluzszym uzywaniu gry bo mi komp sie wylaczy

jak mam sprawdzic te kostki?

Durango24
komentarz
komentarz

[b]stawiam na zasilacz![/b]
[quote]mode com 300wat [/quote]
bałbym się na takim zasilaczu komputer odpalać...naprawdę musisz go zmienić! jestem prawię pewien, że zasiłka nie podnosi kompa (DC+8500 cieezzzkoooo )

sopelnh
komentarz
komentarz

jaki zasilacz proponujesz???

Gość
komentarz
komentarz

Chociażby jeden z Polecanych: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=122742
Można tam dobrać sobie solidny model, odpowiedni do wymagań oraz portfela.

donki25
komentarz
komentarz

mój zasilacz 500 W ?
też jest za mały ?

sopelnh
komentarz
komentarz

pozyczylem sobie zasilacz Antec EarthWatts 500W EA-500 (80PLUS) nie rozwiazuje problemu;/

  • 3 tygodnie później...
sopelnh
komentarz
komentarz

trochęsie popmeczylem wiem za to na 100% ze chodzi o processor ktory lapie temperature co proponujecie zrobic???

Gość
komentarz
komentarz

Chociażby sprawdzić dlaczego się grzeje. Czy jest dobry docisk, czy chłodzenie nie jest zabrudzone etc etc.
http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=132615

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.