x-kom hosting

Nagrzewający się Fujitsu Siemens

Przejdź do rekomendowanej odpowiedzi Autor: Przemek ,
hellboy
utworzono
utworzono

Jestem od niedawna posiadaczem notebooka firmy Fujitsu Siemens z procesorem Turion 64 x2 na pokladzie (1.6 GHz). Martwi mnie jednak temperatura procesora i rdzenia. Wstanie niewielkiego uzycia procesora, dochodzi ona nawet do 70 stopni, a standardowo ok 60-65 (schodzi na 55 w momencie wlaczenia sie radiatorka, jednak po ok 30 sekundach wraca do poprzedniej postaci). Temperatura rdzenia wynosi zawsze powyzej 50 stopni a zazwyczaj 55 (choc bylo juz 60).

Obawiam sie, ze gdy rozpoczne "ciezsza i dluzsza" prace przy komputerze, temperatury moga wzrosnac. Nie wiem czy mam sie zaczac przejmowac.

Bardzo prosze o jakies informacje na ten temat. Zaznaczam, ze podobne posty wrzucilem na inne fora, zeby zasiegnac jak najwiecej opinii.

Gość
komentarz
komentarz

hellboy, Nie masz co się dziwić. Procesory AMD - Turion - mają prawo się grzać. Dlatego ja nigdy bym nie kupił laptopa z procesorem innej firmy niż Intel.

hellboy
komentarz
komentarz
hellboy, Nie masz co się dziwić. Procesory AMD - Turion - mają prawo się grzać. Dlatego ja nigdy bym nie kupił laptopa z procesorem innej firmy niż Intel.

Jest to jakas podstawa do zglaszania reklamacji?? Chyba istnieje jakas mozliwosc zmniejszenia ciepla generowanego przez CPU...

Gość
komentarz
komentarz

Możesz próbować, ale te procesory się po prostu grzeją. Raczej nie podejdzie to pod gwarancję, bo ren typ tak ma.

hellboy
komentarz
komentarz

a stanowi to jakakolwiek przeszkode w dalszej pracy?? tzn czy np zwieksza sie awaryjnosc itd

Przemek
komentarz
komentarz

Nie powinno sie nic stac.

Podczas dluszej pracy kontroluj temp.

Jesli beda wyzsze niz 80*C to reklamuj.

Zreszta jak Ci sie zwali proc czy inna czesc to oddasz na gwarancje.

hellboy
komentarz
komentarz

To taka zasad, ze gdy sie cos kupic to chcialoby sie, zeby wszystko bylo idealnie, ale niestety nie zawsze tak jest.

Na razie nie przekroczyla 70, jutro postara sie wrzucic jakies gry itd. Pogram dluzszy okres czasu i wtedy zobacze, chyba, ze znacie jakies inne metody wywolania "goraczki" CPU i zwiekszenia pracy

Przemek
komentarz
komentarz

Program SuperPI lub ktorys z 3DMarkow.

To taka zasad, ze gdy sie cos kupic to chcialoby sie, zeby wszystko bylo idealnie, ale niestety nie zawsze tak jest.

Trzeba byly sie zapytac na forum jak kupowales lapa to bys kupil lepszy sprzet i na pewno nie FS.

Gość
komentarz
komentarz

Dokładnie tak, jak mówi Przemek, Warto się zastanowić i popytać osoby siedzące w tym temacie, bo pochopny zakup będzie prowadził do takich sytuacji.

tazman
komentarz
komentarz

Ostatecznie możesz kupić podkładkę chłodzącą na lapka ale to za dużo ci nie da. Najlepsze rozwiązanie to servis

hellboy
komentarz
komentarz

Oto wyniki - program SpeedFan 4.32

Super Pi:

Dysk 38

Temp1 70

Rdzeń 71

Uzycie procesora 50-56% - maks 64%

3DMark05

(przy wylaczonej aplikacji Power Manager)

podane wartosci zostaly zanotowane po wylaczeniu benchmarka

Dysk 40

Temp1 71 (w miedzyczasie doszedl dwa razy do 80 stopni)

Core 71 (tu w miedzyczasie bylo 75)

(wlaczona aplikacja Power Manager)

Dysk 38

Procesor 65 (nie zauwazylem, by bylo 70 choc to prawdopodobne)

Rdzen 58 (zauwazylem raz 60)

uzycie procesora niewiele ponad 50%

jJkies komentarze lub wnioski??

  • Rekomendowana odpowiedź
Przemek
komentarz
komentarz

Moze tak pracowac.

Nic mu sie nie stanie ;)

hellboy
komentarz
komentarz

Jutro zadzwonie do BOK Fujitsu. Zobacze co oni mi powiedza.

Mnie martwi kondycja obudowy. Te 60 stopni moze spowodowac deformacje?

Przemek
komentarz
komentarz
Te 60 stopni moze spowodowac deformacje?

Nie powinno.

W koncu lapek i jego obudowa "teoretycznie" zostaly zbudowane tak zeby wytrzymalay takie temp.

hellboy
komentarz
komentarz

Jeszcze jedno. Gdyby tak zaryzykowac oddanie na gwarancje, jest jakas szansa, ze cokolwiek zostanie zrobione? Przedstawilbym wyniki temp podczas benchmarkow i te nieszczesne 80 stopni... Nie upieram sie przy swoim, tylko pytam z ciekawosci

Przemek
komentarz
komentarz

Mozesz oddac byc moze to wada fabryczna choc mi sie tak nie wydaje.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.