x-kom hosting

Problem po podkręcaniu PC: "not enough space in runtime area smbios..."

cichyk29
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mam mały problem, podkrecałem tradycyjnie mojego kompa i tu nagle napis "not enough space in runtime area smbios data will not be available", wciskam f1 i komp sie odpala. Co zrobić by ten napis zniknął, wgrywałem inne biosy i nie pomogło. Z góry dziękuje za pomoc. Mój zestaw to phenom II 955 płyta Asus M4A79T Deluxe pamiątki ddr3 ocz 1333 cl6 grafa his 4890 zasiłka be quiet 750 w. dyski 500gb i 1000 gb seagate. Pozdrawiam.

mocher
komentarz
komentarz (edytowane)

F1 odpala kompa na domyślnych ustawieniach biosu.
Oznacza to że mogłeś przesadzić z oc. Napisz dokładnie jak i do ilu podkręciłeś, łącznie z napięciami i timingami pamięci.

[quote]gis 4890[/quote]

nie "gis" tylko HIS

Możesz wejść w bios i ustawić "load setup deflauts" albo "load deflauts values/settings" itp. po czym zapisać i wyjść.
Powinno pomóc.

.:RaDeK:.
komentarz
komentarz (edytowane)

1) Odłącz wszystko od płyty głównej ( pozostaw tylko [u]napęd DVD[/u], grafikę, ram itp. tak aby się komp mógł włączyć).
2) Włącz kompa, włóż płytę DVD dołączoną do płyty głównej i wyłącz komputer.
3) Włącz kompa i za nim minie 5 sekund aż ci piknie że POST przeszedł prawidłowo wciśnij ctrl i F4 i przytrzymaj około 30 sekund
4) Po tym wyłączy się monitor na około 3 minuty, nie będzie żadnego dźwięku itp. Po 3 minutach usłyszysz kilka dźwięków i komputer się automatycznie uruchomi i powinno byś wsjo oK.
5) Jeżeli po naciśnięciu ctrl lub F4 pojawi się dźwięk nieprzerwany przez około 20 sekund znaczy że BIOS nie odnalazł napędu DVD. Zmień gniazdo pod które podpięte jest DVD i spróbuj ponownie.

//Tutorial pochodzi z supportu Asusua i nie ponoszę odpowiedzialności za wszelkie szkody :) .

cichyk29
komentarz
komentarz

[quote name='mocher' date='11 październik 2009 - 10:51 ' timestamp='1255254688' post='878095']
F1 odpala kompa na domyślnych ustawieniach biosu.
Oznacza to że mogłeś przesadzić z oc. Napisz dokładnie jak i do ilu podkręciłeś, łącznie z napięciami i timingami pamięci.



nie "gis" tylko HIS

Możesz wejść w bios i ustawić "load setup deflauts" albo "load deflauts values/settings" itp. po czym zapisać i wyjść.
Powinno pomóc.
[/quote]

Load ustawien nic nie daje, nie jest aż tak zle zeby odpalał sie na fabrycznych ustawieniach biosu mozna wszysko zmieniać w biosie i działa, ale zawsze pojawi sie ten napis i muszę wcisnąć f1 żeby poszło.

[quote name='.:RaDeK:.' date='11 październik 2009 - 10:59 ' timestamp='1255255152' post='878102']
1) Odłącz wszystko od płyty głównej ( pozostaw tylko [u]napęd DVD[/u], grafikę, ram itp. tak aby się komp mógł włączyć).
2) Włącz kompa, włóż płytę DVD dołączoną do płyty głównej i wyłącz komputer.
3) Włącz kompa i za nim minie 5 sekund aż ci piknie że POST przeszedł prawidłowo wciśnij ctrl i F4 i przytrzymaj około 30 sekund
4) Po tym wyłączy się monitor na około 3 minuty, nie będzie żadnego dźwięku itp. Po 3 minutach usłyszysz kilka dźwięków i komputer się automatycznie uruchomi i powinno byś wsjo oK.
5) Jeżeli po naciśnięciu ctrl lub F4 pojawi się dźwięk nieprzerwany przez około 20 sekund znaczy że BIOS nie odnalazł napędu DVD. Zmień gniazdo pod które podpięte jest DVD i spróbuj ponownie.

//Tutorial pochodzi z supportu Asusua i nie ponoszę odpowiedzialności za wszelkie szkody :) .
[/quote]

Tutaj też nie pomogło, odłączyłem wszestko pozastawiłem tylko pamięć i grafe i próbowałem, trzymałem nawet minute nie było żadnego dzwięku, ani żadnej reakcji

Mephic
komentarz
komentarz

Ten problem dotyczy z tego co widzę wyłącznie Asusów.

Poszukaj opcji odpowiedzialnej za SMBIOS event log. Masz zapełnioną pamięć zdarzeń i da się ją wyczyścić właśnie przez takową opcję.

Jeśli jej nie ma: http://vip.asus.com/forum/view.aspx?board_id=1&model=M3A32-MVP%20DELUXE/WIFI-AP&id=20080311015941640&page=1&SLanguage=en-us

Tu rozwiązanie (fragment z ctrl + page up podczas uruchamiania), które podziałało, ale gość wytłumaczył to dość łamaną angielszczyzną.

Jeśli nic nie pomoże - gwarancja, w końcu mobo chyba nowe. ;)

.:RaDeK:.
komentarz
komentarz

[quote name='cichyk29' date='11 październik 2009 - 13:13 ' timestamp='1255259631' post='878147']

Tutaj też nie pomogło, odłączyłem wszestko pozastawiłem tylko pamięć i grafe i próbowałem, trzymałem nawet minute nie było żadnego dzwięku, ani żadnej reakcji
[/quote]

Musisz nadusić ctrl lub F1 z nim pikotnie komp. Czyli od razu gdy włączasz wciskasz klawisz...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.