x-kom hosting

jak sfortmatowac

DaviX51
utworzono
utworzono

chcem sformatowac partycje na kturej jest linux kubuntu jak to zrobic

ps.

mam na tym dysku takze linuxa mandriwa i tez nie moge go usunac partycja na kturej jest jest nie widoczna

vaxtor
komentarz
komentarz

ściągnij Partytion Magic 8 tam to sformatujesz bez problemu najlepiej pousuwaj nim partycje od linuxa usun i utwuz 1 partycje bo linux ma kilka partycji nie 1 jak w windowsie

  • 1 miesiąc później...
sawak
komentarz
komentarz

Zbootuj kubuntu, otworz konsolę, wpisz:

sudo fdisk -l // wyswietli Ci wszystkie dyski bedziesz mogl popisac konkretny dysk do polecenia poniżej:

sudo cfdisk

Tam masz wszystko.

Ps. Wcale nie trzeba uciekać się do piractwa, Panie Vaxtor;)

olej3232
komentarz
komentarz

sawak, Nie wiem czy wiesz, ale Partytion Magic 8 możesz ściągnąć z sieci, legalnie i za darmo, co prawda wersja trial albo Shareware, ale do takiego zabiegu wystarczy!

sawak
komentarz
komentarz

O ile dobrze pamiętam (stare dobre czasy;)), w wersji trial można było wykonać na raz tylko jedną operację. Popraw jeśli źle mówię. Po co jednak bawić się w windowsie w takie glupoty, jeżeli masz wszystko pod konsolą praktycznie w każdej dystrybucji?

Pozdrawiam.

olej3232
komentarz
komentarz
O ile dobrze pamiętam (stare dobre czasy;)), w wersji trial można było wykonać na raz tylko jedną operację. Popraw jeśli źle mówię.
Nie wiem jak to dokładnie jest!
Po co jednak bawić się w windowsie w takie glupoty, jeżeli masz wszystko pod konsolą praktycznie w każdej dystrybucji?
Ja jestem zwolennikiem fdisk-a, ale większość jak słyszy o wklepywaniu poleceń, dostaje drgawek!

Pozdro

CzarnyZajaczek
komentarz
komentarz

Ja zazwyczaj używam do tego celu płytki instalacyjnej Mandrivy, ma bardzo wygodny program partycjonujący i do tego graficzny, a jak zdarzy mi się zrobić taki bałagan na dysku że Mandriva sobie nie radzi to wtedy się ratuję instalatorem SuSE ;)

localh0st
komentarz
komentarz

Tak, tak, ale sam format nie wystarczy. Jeśli zainstalowałeś Kubuntu poprawnie, to GRUB(lub LILO) zainstalowało się w MBR, i format partycji z Linuksem, nie usunie go- przy starcie komputera, będzie do wyboru (nadal) Linux i w tym wypadku Windows. Aby nadpisać program startowy Windowsa, uruchamiamy płytę Windowsa przez zbootowanie, w pierwszym ekranie mamy do wybory możliwość instalacji, nie robienia nic i naprawy, wybieramy naprawę klikając "R". Następnie pokazuje nam się konsola odzyskiwania, w niej wpisujemy kolejno komendy, każdą kończymy enterem:

FIXBOOTFIXMBRREBOOT

I to wystarczy. Teraz system Windows będzie się uruchamiał, bez wyboru systemu.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.