x-kom hosting

[100] nagrywarka

Superyaa
utworzono
utworzono

Witam, proszę o doradztwo w wyborze nagrywarki DVD. Obecna LG już nie nadąża z odtwarzaniem filmów, tak się pierniczy... Zależy mi na prędkości odtwarzania oraz żeby wytrzymała trochę dłużej niż 2 lata, bo forsę wolę przeznaczyć na inny ważny podzespół, a nie kolejną nagrywarkę. Na lightscribe mi nie zależy, zależy mi tylko na jakości/ szybkości odtwarzania/nagrywania oraz o względnej trwałości...
Które firmy polecacie? Może Liteon? Pioneer?

Gość
komentarz
komentarz

Przecież miałeś mieć urlop? ;)


Z LG dosyć chwalone są GH22-LS30 lub 50.
LiteON - kategorycznie odradzam. Z kolei polecić mogę Asusa i Pioneera (na ogół jest to ta sama konstrukcja). Asusowe EP-616 i 1608P2 działają u mnie niezmiennie już ponad kilka lat.

Superyaa
komentarz
komentarz (edytowane)

Urlop, nie urlop... no parę dni XD
Jest sens pchać się w kolejne LG?
EDIT: a co sądzisz o samsungach?

Edytowane przez Superyaa
Gość
komentarz
komentarz

U LG z tego co wiem gwarancyjnie jest tak że jak sypnie się napęd to dostajesz drugi. Poza tym w wielu sklepach jest tak że dostania są praktycznie tylko LG, stąd też podałem w razie czego dwa powyższe modele.

Samsungi? Być może mam pecha, ale co trafię na Samsunga to ten ma problemy z blokującą się tacką przy wysuwaniu.

Superyaa
komentarz
komentarz (edytowane)

zadam jeszcze jedno pytanie:
w aktualnej nagrywarce mam tak, że gry instalują się baardzo wolno, filmy się przycinają, a podczas kopiowania/instalowania plików, kursor myszy również skacze w taki sam rytm jak przy odtwarzaniu filmu. Czy jest opcja, że to nie nagrywarka nawala?
p.s. nagrywarka oczywiście nie wypala na lighscribe i nie nagrywa plików, parę miesięcy temu jeszcze pliki jako tako nagrywała...

Edytowane przez Superyaa
Gość
komentarz
komentarz

To co opisujesz moim zdaniem ewidentnie wskazuje na problem z nagrywarką. Zwłaszcza że tak jak mówisz - problemu nie było, nagle jest.

Mag Magik
komentarz
komentarz

[quote]w aktualnej nagrywarce mam tak, że gry instalują się baardzo wolno, filmy się przycinają, a podczas kopiowania/instalowania plików, kursor myszy również skacze w taki sam rytm jak przy odtwarzaniu filmu. Czy jest opcja, że to nie nagrywarka nawala?[/quote]

wynikać może to z trybu pracy nagrywarki, jeśli jest to tryb PIO, to takie objawy są uzasadnione, przestaw tryb na DMA i zobacz.


[quote]
Samsungi? Być może mam pecha, ale co trafię na Samsunga to ten ma problemy z blokującą się tacką przy wysuwaniu. [/quote]

Miałem jeden napęd Samsunga i też był ten problem, ale to stare czasy CD-ROM'ów.

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Miałem jeden napęd Samsunga i też był ten problem, ale to stare czasy CD-ROM'ów. [/quote]
Trafiłem na dwie nagrywarki, odpowiednio były kupowane 2007 i 2008, kwestia tacki pojawiła się bardzo szybko. Jak widzę więc problem nie jest nowy ;).

  • 3 tygodnie później...
Superyaa
komentarz
komentarz

Sorry za odkop, ale gdzie ustawia się ten tryb DMA? jeszcze nowej nagrywarki nie kupiłem, gdyż na razie nie jest mi aż tak potrzebna, ale może da się coś zrobić? :P

Gość
komentarz
komentarz

O ile dobrze kojarzę: w Menedżerze urządzeń we właściwościach napędu.

Superyaa
komentarz
komentarz

no niestety...
a czy są dobre nagrywarki bez tacki, tylko że się płytę wsuwa? Jak w samochodzie, PS3 etc. ?

Gość
komentarz
komentarz

Nie. Nigdy nie zdobyły popularności a ich mechanizmy nie były w pełni perfekcyjne, tak samo jak praktyczność.

fazimodo
komentarz
komentarz

ale jaki szpan, do tego fajna obudowa i masz media center. Polecam z doświadczenia LG, bo długa gwara, jest cicha no i nie tnie się.

Superyaa
komentarz
komentarz

Praktyczne to może jest, bo nie trzeba czekać na wysunięcie się tacki, a skoro w PS3 działa dobrze, w samochodach też, to czemu na PC miałyby być awaryjne?
u kolegi kiedyś widziałem taką, ale nie wiem co to było...

Gość
komentarz
komentarz

PS3 to PS3, sprawdź cenę PS3 a cenę takiego napędziku. No właśnie ;).

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.