x-kom hosting

Różnokolorowe paski, samoczynne wyłączanie i piski

Zuben11
utworzono
utworzono

Witam

Ostatnio w całym moim sprzęcie komputerowym dzieją się różne rzeczy. Chciałbym z góry powiedzieć, iż mam tu mieszankę różnych epok- 3/4 komputera ma prawie 6 lat a nowa jest tylko karta graficzna. Oto problemy:

1. Przy włączaniu monitora pojawiają się różnokolorowe pionowe paski,a nieraz po naciśnięciu przycisku "włącz" monitor jest po prostu caly ciemny, z wyjatkiem lekkiego rozjaśnienia od podłączenia do prądu. Także niebieski prostokąt z komunikatami monitora typu "digital input" itp też jest zniekształcony, jakby roztarty, rozmyty. Ale, gdy po 5-6 włączeniu monitora z kolei działa on już zupełnie normalnie.

2. Po naciśnięciu przycisku włączenia listwy zasilajacej komputer sam się włącza. Nieraz dochodzi z niego warkot podobny do dzwięku silnika, który po wyłączeniu komputera utrzymuje się jeszcze przez 1-2 sekundy, potem cichnie. O dziwo, dzwiek ten slychac tylko czasami- nieraz przy wlaczaniu komp pracuje normalnie.

3. W trakcie włączania komputer wydaje 2 krotkie piski, i pokazuje się ekran bios'u, z napisem "CMOS settings memory wrong" poza tym, zegar systemowy się rozstroił. Po naciśnięciu f2 system laduje się normalnie.

Jak juz mówiłem, moj kpmputer to calkowita mieszanka:
Płyta gł. ASUS P4P800 SE
Proc: celeron D 2,4 ghz
Grafa: Sapphire radeon HD 2600 XT 512 mb ( w miare nowa)
Pamieć 2,5 gb ddr, były dokładane 2 GB
zasilacz jakiś Chieftec 500 albo 550 W (nowy)

I tu proszę o pomoc. Co może być przyczyną problemów? Wydaje mi się ze coś z zasilaczem ale co do monitora i bios'u to juz nie wiem ;p
Będę wdzięczny za wszystkie porady.

Mnie to WALL-E
komentarz
komentarz

1. ty problem tkwi w monitorze... wchodząc w menu monitora musisz odnaleść taką opcję jak "Degaussing" co zmienia nastrojenie pola magnetycznego kineskopu. Używaj jej raz na tydzień. (oczywiście zakładam że masz CRT)

2. To że komputer sam się włącza oznacza że najwyższy czas zrobić clear cmos. To warczenie to zapewnie dysk twardy. Kiedy robi bootowanie, igła tak skacze że obudowa wchodzi w rezonans, tu radzę zrobić defragmentację.

3. Najwyższy czas zmienić baterię na płycie głównej.


Pzdr.

Zuben11
komentarz
komentarz

Nie o to chodzi, że monitor lcd ;] Jakaś stara belinea ale lcd.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.