x-kom hosting

Brak bootów w biosie, nie można uruchomić systemu

szczurinio1
utworzono
utworzono

Witam , mam problem kilka dni temu rano właczyłem komputer i nie chce odpalic windowsa pojawia mi sie na czarnym tle taki tekst:

NVIDIA BOOT AGENT 231.0528
COPYRIGHT......
COPYRIGHT......
PXE-E61: MEDIA TEST FAILURE, CHECK CABLE
PXE-M0F: EXITING NVIDIA BOOT AGENT

Reboot and select proper boot device or Insert boot media in selected boot device and press a key

Czytałem już dużo o takich przypadkach w internecie i wszedzie jest napisane że mam ustawić hard drive jako pierszy bootujący ale jak wchodze w bios i w boot sequence to mam pokoloei hard disk[not detected] a kiedy w niego w chodze to mam puste okienko w środku tak samo jest z resztą i jedynym bootem dostępnym jest właśnie Nvidia boot agent. Myślałem, że jak go wyłącze to wszystko pójdzie ale odpala się tak samo i tak samo na czarnym tle jest ten sam tekst tylko bez Nvidia boot agent 231.0528
czyli Reboot and select proper boot device or Insert boot media in selected boot device and press a key!!! Nie wiem co mam zrobic i co się dokladnie stało i jaka jest tego przyczyna. Nie ma wogóle bootów i nie ma opcji ustawnieni 1 2 3 boot device!!! Proszę o pomoc

jaskowski
komentarz
komentarz

a dysk jest wykryty ?

Syrj
komentarz
komentarz

Sprawdź, czy wszystkie taśmy są dobrze podłączone.

Vasir
komentarz
komentarz

Ja bym nacisnął ESC :P Powinno przejść dalej :>

A tak serio...

Możliwe że dysk po prostu padł. Spróbuj wczepić nowy kabelek od dysku (ATA/SATA), jak nie pomoże to przestaw zworke w dysku z master na cable select, powinien wykryć go w biosie.

szczurinio1
komentarz
komentarz

wyszystko sprawdzałem juz po kilka razy a dysk, nie wiem czy jest wykryty ale słychac jak pracuje!!!

dar55
komentarz
komentarz

nie wiem jaki dysk , ale zmień kanał na płycie głównej np z ide_0 na ide_1 i analogicznie sata_1 na sata_2

szczurinio1
komentarz
komentarz

oto screeny mojego problemu!!!

dar55
komentarz
komentarz

najwyraźniej dysk kaput lub , kabel kaput , lub kanał kaput lub nie podłączyłeś zasilania

szczurinio1
komentarz
komentarz

podlaczyłem do stacji dyskietek kabel zasilajacy i pojawiło mi się w biosie floppy 1st ale dysk twrdy też mam podlaczony i nie mam czegoś takiego
tylko jest 2sr[other]

Tak jak kazaliście podlaczyłem dysk z innego komputera z mojego staregi i go widzi w biosie ustawiłem go jako 1st i zrestartowałem kompa ale dalej wyskakuje mi okienko rebote and seelect boot device... moze cos jeszcze trzeba ustawic w biosie ale wiadomo juz ze to była wina dysku a nie kabelków jak teraz ten mój stary dysk widzi!!! Prosze o dalsze wskazówki!!!

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.