x-kom hosting

Problem po uruchomieniu więcej niż jednego programu, Vista

pale_reaper
utworzono
utworzono

Więc po kolei.

Nie dawno kupiłem laptopa.

2gb ramu.
geforce 6100.
amd sempron 1,8 ghz

Zainstalowaną mam vistę.



Mam ogólne problemy pracy komputera, pod vistą to chyba dość normalne.
Problemem jest działani wszelkich aplikacji. Gdy działa jedna wszystko jest ok. Gdy uruchamiam drugą, bywa tak, że coś szwankuje. Tzn. muzyka momentami się przycina, filmy - np. sam obraz, także się zacina. Przy normalnej pracy zdarzają się momenty, gdy odświeżanie grafiki jest zbyt słabe, objawia się to chwilowym zacięciem i przeskoczeniem.

1) Mogę mieć straszny śmietnik w rejestrze.
2) Na komputerze jak kupiłem nie było anty-virusa - do teraz nie ma.
3) Wydaje mi się, że to może być problem boot sectorów.
4) Część spowodowana na pewno vistą, ale... bez przesady. Na tym sprzęcie jako tako powinna działać, a przynajmniej nie robić takich rzeczy.

Mam obecnie dwie partycje.
Zależy mi na niestraceniu danych.
Chętnie przeinstaluje system - preferowany mx 7.



Jest ktoś w stanie pomóc z diagnozą i naprawą?

wieza71
komentarz
komentarz

Antywirus to podstawa,musisz zainstalować,np.AVG -darmowy.Przeskanuj antywirem kompa i ewentualnie usuń wirusy.Wyczyść niepotrzebne pliki i rejestr CCleanerem.Sprawdź dysk na obecność błędów.Zainstaluj Deffaggler i zrób defragmentację partycji.Napisz czy pomogło.Co do mx7 to jakaś piracka wersja xp,a tu piractwa nie toleruje się.Jak już to zainstaluj windows7.Powodzenia.

Pasowało by też zainstalować zaporę ogniową,np.Zone Alarm,chyba że już jakąś masz(nie systemową).

emsiol
komentarz
komentarz

Jezeli to jest geforce 6100 tak jak mowisz to nie ma sie co dziwic ze komputer ci szwankuje, vista jest wymagajaca i 6100 to nie jest chyba najlepsza karta

pale_reaper
komentarz
komentarz

[quote name='emsiol' date='06 październik 2009 - 13:46 ' timestamp='1254833195' post='874987']
Jezeli to jest geforce 6100 tak jak mowisz to nie ma sie co dziwic ze komputer ci szwankuje, vista jest wymagajaca i 6100 to nie jest chyba najlepsza karta
[/quote]


Tak, dlatego chcę przeinstalować. Napisałem mx? Przepraszam. To będzie 7 ;]

  • 5 tygodni później...
pale_reaper
komentarz
komentarz

[quote name='pale_reaper' date='06 październik 2009 - 15:21 ' timestamp='1254838910' post='875068']
Tak, dlatego chcę przeinstalować. Napisałem mx? Przepraszam. To będzie 7 ;]
[/quote]


Więc zainstalowalem avg - przeskanowałem, pokasowało trochę wirusuów, wyleczyło niektóre pliki. Obecnie znalazłem eseta. Myślę, że to lepsze rozwiązanie ;)

Dodatkowo zrobiłem defragmentację dysków - nie pomaga.
Cleaner - czyszczę na bieżąco, trochę daje, ale bez przesady.

A problemy się powiększają. Ostatnio muszę wyłączać większość procesów, aby film mi nie ścinał jak oglądam.

Dodatkowo przeskanowałem pamięć memtestem - z poziomu windowsa, pokazuje ok.
Chciałem też na inne forum wrzucić loga z combofixa - gdy otwieram pokazuje się:

"Proszę czekać .
ComboFix rozpoczyna działanie.

Nazwa 'CSCRIPT.exe' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy."

Przed tym tekstem także pojawiają się podobne komunikaty. Jednak dopiero po tym combofix wstrzymuje prace i nie kontynuuje jej.



Co więcej - chciałem ostatnio odinstalować aplikację od Adobe - Flash. Przy odinstalowywaniu zawsze wiesza się adobe setup. Dopiero po zainstalowaniu renouninstallera udało mi się aplikację usunąć.


Byłbym cholernie wdzięczny za pomoc.

rokko
komentarz
komentarz

[quote]Nazwa 'CSCRIPT.exe' nie jest rozpoznawana jako polecenie wewnętrzne lub zewnętrzne, program wykonywalny lub plik wsadowy."[/quote]
Nie Masz zainstalowanego tego pakietu WSH, do obsługi skryptów w systemie Windows.

czaprak
komentarz
komentarz

Może sprzęt i system jest OK. Myślę, że zbyt mocno kombinujesz z tym lapkiem, instalujesz wszystko co Tobie w rączki wpadnie a przy tym masz wysokie wymagania. Każdy lapek ma jakieś ograniczenia i zasadniczo nie dogoni PC stacjonarnego. Ja posiadam PC i lapka, oba na Vista Premium. Nigdy nie spotkałem nieoczekiwanego problemu, chwalę ten system i sprzęt jaki posiadam. Zauważyłem, że na PC wymagające programy, nawet gry, zdecydowanie lepiej chodzą. I ważne, zawsze przed instalacją czytam o programie, w tym opinie użytkowników. Nie instaluję programów których nie używam. Nie posiadam żadnego pirata, tylko legalne i z licencją programy. Od zawsze chronię swoje komputery płatnym Norton Internet Security. Nie zamierzam zmieniać systemu na Win 7 chyba, że będę zmieniał komputery.

pale_reaper
komentarz
komentarz

[quote name='wink' date='04 listopad 2009 - 19:36 ' timestamp='1257359764' post='893502']
Nie Masz zainstalowanego tego pakietu WSH, do obsługi skryptów w systemie Windows.
[/quote]

Co to znaczy? Jak rozwiązać ten problem?

Co do kolegi następnego... Instaluje aplikacje, które są mi potrzebne, ilość tych aplikacji na pewno nie powoduje aż takiego stanu w jakim jest mój komputer.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.