x-kom hosting

Samoczynne restarty komputera, prawdopodobnie zasilacz

JaczaQ
utworzono
utworzono

Witam,
od jakiegoś czasu zauważyłem, że mój komputer sam się resetuje... Mianowicie, zdarza się to najczęściej jak mam włączone b. dużo programów w tle. Jeśli mam do tego włączone Winampa to muzyka jakby przez chwilę się zacięła po czym następuje reset.
Przypuszczam, że jest to wina mojego zasilacza No-Name, który strasznie głośno chodzi jakby zmieliły mu się łożyska. :) Dodam, że komputer zaczął się resetować po reinstalce Windy. Przedtem wyskakiwał mi niebieski ekran i sam musiałem uruchomić ponownie komputer...
Myślicie, że to wina system czy też sprzętu?
Pozdrawiam i czekam na propozycje...

Psycholandia
komentarz
komentarz

Wykonaj:
http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=16074
http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=68409

Gość
komentarz
komentarz

Przede wszystkim podaj konfigurację swojego komputera oraz wyłącz automatyczne uruchamianie po błędach krytycznych.

Co do plików minidump powstałych po ponownych uruchomieniach, wykonaj to (edit), co napisała wyżej Andziorka. ;)

[quote]Przypuszczam, że jest to wina mojego zasilacza No-Name[/quote]

Wielce prawdopodobne że to właśnie jest przyczyną.

JaczaQ
komentarz
komentarz (edytowane)

Jest to komputer do internetu. Athlon 1,8, 512 mb ram, radeon 9250, hdd 40 gb, także komputer wiekowy. :)

Daniel W.
komentarz
komentarz

Tak,z powyzszymi odpowiedziami zgadzam sie oczywiscie,mam tylko jeden maly aneksik,jedno dodatkowe pytanie?Kiedy ostanio czysciles swój skarb od wewnatrz?Mowie tutaj o kurzu?Kiedy zmieniales pasty termoprzewodzace na procesorze?
Jest mozliwe,ze po wykonaniu pow. czynnosci sprawnosc pc wroci do normy

pozdrawiam
Daniel W.

JaczaQ
komentarz
komentarz (edytowane)

Jeśli chodzi o pastę termoprzewodzącą, nie widział komputer zmiany od samej nowości... Komputer odkurzam mniej więce co 2-3 miesiące... A co sądzicie o tej wymianie zasilacza? Jest to mój 3 zasilacz w roku... Wszystkie po jakimś czasie pracują głośno jak odkurzacz...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.