x-kom hosting

Komputer zawiesza się i nie chce się uruchomić

dawid1244
utworzono
utworzono

Witam, na poczatku chcialbym zaznaczyc ze posiadam mala wiedze na temat komputerow, wiec prosze odpowiedziec tak bym mogl to zrozumiec :]

A wiec tak, mam problem. Komputer mi sie zawiesza a po zresetowaniu go nie chce sie uruchomic,
trzeba go resetowac po 5-10 razy by "zalapal"
prosze o podpowiedz, czym to moze byc spowodowane, wirusy raczej wykluczam poniewaz skanowalem komputer wielokrotnie kilkoma skanerami i wszystkie wirusy ktore byly zostaly usuniete

Poczytalem troszke i mysle ze to moze byc spowodowane wysoką temperatura plyty glownej, badz procesora graficznego
temperatura przedstawia sie u mnie nastepujaco :
Temperatury
Płyta główna 61 °C (142 °F)
Procesor graficzny 70 °C (158 °F)
Otoczenie procesora graficznego 49 °C (120 °F)
Seagate ST3160815AS 52 °C (126 °F)

Wentylatory
Procesor 2250 RPM


niestety, nie mam pojecia jakie sa zalecane temperatury, wiec prosze o szybko odpowiedz
-czy temperatura jest za wysoka( od razu prosilbym podac zalecana temperature poszczegolnych urrzadzen)
- jesli temperatura jest OKEj to co moze byc innego z kompem ?

PROSZE O SZYBKA ODPOWIEDZ. POZDRAWIAM !

Qniooo
komentarz
komentarz

Temperatura płyty głównej i dysku za wysoka. Postaraj się je zmniejszyć poprawiając wentylację w obudowie, porządkując kable, czy dokładając wiatraczków.

  • Dobra wypowiedź 1
dawid1244
komentarz
komentarz (edytowane)

Dziekuje za szybka odpowiedz,
po poprawieniu kabli temperatura spadla do:


Temperatury
Płyta główna 56 °C (133 °F)
Procesor graficzny 62 °C (144 °F)
Otoczenie procesora graficznego 43 °C (109 °F)
Seagate ST3160815AS 49 °C (120 °F)

Wentylatory
Procesor 1638 RPM


Czy teraz temperatura jest dobra ?
- mam jeszcze pytanie, chodzi mi o wentylatory, jak patrze to one sie nie kreca.

co mam zrobic? sa moze jakies programy by uruchomic wentylatory ?

Qniooo
komentarz
komentarz

Sprawdź, czy kable od wentylatorów są poprawnie wpięte w złącza na płycie, czy nie są poluzowane. Przeczyść je także z kurzu.

  • Dobra wypowiedź 1
dawid1244
komentarz
komentarz

Okej, dziekuje zaraz to zrobie
a czy temperatura ktora obecnie mam jest dobra ? czy jeszcze ja trzeba zmniejszyc ?

Qniooo
komentarz
komentarz

Dobrze by było, gdyby temperatura płyty nie przekraczała 50 stopni, a dysku 45 stopni. To jest taka rozsądna górna granica, ale oczywiście im mniej, tym lepiej :).

  • Dobra wypowiedź 1
dawid1244
komentarz
komentarz

Dziekuje za pomoc, Pozdrawiam :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.