x-kom hosting

[Rozwiązany] Bios nie chce się załadować

bsk123
utworzono
utworzono

Witam
Drodzy użytkownicy forum mam taki problem że moj brat chciał podkręcić procka na plycie asus k8n4-e se i cos poprzestawiał sam nie wie co, po czym komputer stawał na ładowaniu systemu. Chcąc przywrocić ustawienia wyjąłem baterie na 5 min jednak to nic nie pomogło... w opisie płuty znalazłem zworke CLRTC ustawiłem ją na clear CMOS a po kilku sekundach z powrotem na normal. I co za tym idzie? teraz pojawia się obraz z logiem płyty głównej a napis wcisnij del aby wejsc doi biosu i nic wiecej nie ładuje. Naciskając del też nie ma żadnej reakcji. Gdy włącze komputer od nowa i od razu trzymam del pisze ze wczytuje bios jednak bez skutku.
Co z tym zrobić?
Z góry dzieki za wasze wskazówki

Gość
komentarz
komentarz

Jeśli masz obstawione wszystkie banki pamięci - wyjmij kości i zostaw jedną, najlepiej w gnieździe położonym jak najbliżej procesora. Dla pewności też wyjmij kabel zasilający, następnie wyjmij baterię na 5 minut. Będziesz miał wtedy pewność co do resetu owego CMOSu.

bsk123
komentarz
komentarz (edytowane)

zrobiłem jak piszesz i nic nie pomogło, a co zauważyłem kiedy komp nie startuje i wylacze go z prądu to po restarcie ładuje i mogę wejść do biosa tam jest wszystko ok jednak nie ładuje systemu

Gość
komentarz
komentarz

Na pewno zrobiłeś obie czynności o których mówiłem?

Spróbuj tym sposobem co napisałeś dostać się do biosu, następnie przywróć mu ustawienia bezpieczne (Fail-Safe):

[img]http://www.trustedreviews.com/images/article/inline/5943-phoenixbios.jpg[/img]

bsk123
komentarz
komentarz

Dzięki wielkie już chodzi
zrobiłem jak napisałeś a dodatkowo nowey system posatiłem i chodzi

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.