x-kom hosting

Pikanie komputera z PCSpeakera

MartinTcV
utworzono
utworzono

Witam wszystkich...
Od kilku dni z PCSpeakera dochodzi pikanie...
Pikanie występuje w nieregularnych odstępach czasu i jest to kilka występujących po sobie potrójnych piknięć...
Nie wiem co jest grane...
Wydawało mi się, że może być coś z pamięcią, otworzyłem obudowe wszystko było OK, ale na wszelki wypadek coś tam powciskałem...
Z prockiem, grafą, dźwiękówką, sieciówką jest na 100% wszystko OK, bo były miesiąc temu wymieniane...
Teraz coś nie słyszę piknięć, ale to może tylko chwilowe...
I też nie może być spowodowane wysoką temperaturą procka, bo zdarza się to przy włączaniu kompa i w czasie kilku minut od jego uruchomienia.
Bo wiem, że w BIOSie też jest opcja, że ma ostrzegać, gdy temperatura jest za wysoka, ale ranem to chyba raczej za niska ;]
Przed tym jak zaczęło to pikać, nie było nic grzebane w kompie...

Proszę o pomoc...
Z góry wielkie dzięki...
Pozdrawiam!

Mnie to WALL-E
komentarz
komentarz (edytowane)

Czy odpala się wogóle bios? Jak nie to rób co napisałem na dole.
Trzy krótkie piknięcia oznaczają błąd w obszarze pierwszych 64 KB RAM-u. czyli zależy od tego ile masz kości ramu wyjmij wszystkie wyczyść styki. narazie włóż jedną i zobacz co się stanie.

Hazardius
komentarz
komentarz

O ile dobrze rozumiem sytuację, to komputer włącza się i po pewnym czasie piszczy. Jeśli tak - może to być przegrzewanie się części i być może trzeba odkurzyć kompa. Przynajmniej taka sytuacja występowała u mojej siostry na firmowym HP'ku. Gdy grafika się zakurzała - piszczało niemiłosiernie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.