x-kom hosting

Duże obciążenie procesora, zacinanie gry

Gość
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.Dzisiaj podczas gry w WoW zsunęła się jednostka centralna i od tej pory mam problemy z zacinającym się PC.Gdy włączam komputer jest wszystko ok ,po jakims czasie zaczyna klatkować grę (World Of Warcraft) oraz wszystkie inne procesy ,które chce wykonać kończą się zlagowaniem kompa (przeglądarka włącza się 20 sek. itd itd),przy prostych czynnościach obciązenie proc wynosi 80%.Wcześniej wszystko hulało i śmigało.Teraz jak jest to obciązenie to komputer oprocz glosnego chodzenia (standard) wydaje dziwny dzwiek ktory sie powtarza (tak jakby pociag jechal takie - tu tu :D).
Co może być tego przyczyną ,co mi polecacie w tym przypadku zrobić?

Specyfikacja PC:
Intel Core 2 Duo E5200
2 GB RAM
HDD : Samsung HD321KJ
Płyta główna : Gigabyte EP35-DS3L
OS ; XP SP 3

Tigerpower
komentarz
komentarz

Co masz na myśli mówiąc zsunęła się jednostka Centralna??

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

Postaram się to zilustrować,ale to jutro.TO był "upadek" z niewielkiej wysokosci hmm .. ja wiem na oko 30-40 mm całej jednostki,gwałtownie stanąłem na jeden kabel od jednego z komponentu PC i wszystko runęlo,gra się zacięła i musialem restartować system.


//EDIT
Zużycie procesora w tym momencie wynosi 13% a dźwięki dochodzące z PC są identyczne ,wydaje mi sie ze to cos bardziej z soft niz hardware.

Qniooo
komentarz
komentarz

[quote]wydaje dziwny dzwiek ktory sie powtarza (tak jakby pociag jechal takie - tu tu :D).[/quote]
Podejrzewam, że to dźwięk dysku twardego. Sprawdź, czy po tym "zsunięciu" nic się nie poluzowało w obudowie, czy wszystkie kable i taśmy dobrze wpięte.

Gość
komentarz
komentarz

[color="#FF0000"]//nie cytujemy postów po sobie
//Qn.[/color]

Ja jestem ograniczony do możliwosci ingerowania tylko w soft,poniewaz mam plomby gwarancyjne...

Zobaczcie to :
[img]http://www.bankfotek.pl/image/409168.jpeg[/img]
Komputer jest włączony 2h ,używałem tylko przeglądarki i..czy te temperatury są normalne ?

Qniooo
komentarz
komentarz

Temperatury są w porządku. Dobrze by było jakbyś rozgrzał czymś procka (prime 95, SuperPI) i wtedy sprawdził temperatury.

Gość
komentarz
komentarz

[img]http://www.bankfotek.pl/image/409203.jpeg[/img]

Tuż po teście SuperPI - temp. przekroczyła magiczną granicę 100 stopnii i zaczęło się lagowanie kompa..
Raczej te temperatury nie są dobre...pytalem sie na innych forach i mówią ,że są wręcz tragiczne...

Qniooo
komentarz
komentarz

Podejrzewałem, że ta "temp 2" to fake programu (często się zdarza), ale jak widać, tak nie jest. Jeżeli trzymasz kompa w szafce/pod biurkiem - wyciągnij go stamtąd. Możliwe, że będzie konieczne zanieść kompa na serwis, by go przeczyścili i poprawili mocowanie chłodzenia. Z łatwością mógłbyś to wykonać sam, ale jak nie chcesz zrywać plomb gwarancyjnych, nie ma innej możliwości.

Duban
komentarz
komentarz

1. Nie używaj Speedfana do mierzenia temperatur.
2. [quote]Temperatury są w porządku.[/quote]Yy, Qń - 75*C w IDLE jest Ok ?

Zapewne coś z chodzeniem procesora. Te [i]tu-tu-tu[/i] (czy coś :E) to pewnie alarm o wysokiej temperaturze.

Jeśli masz plomby, a nie chcesz stracić gwarancji, to jedynie możesz oddać komp do serwisu...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.