x-kom hosting

Disk Boot Failure, Blue Screeny, jakie wgrać sterowniki?

--Mateusz--
utworzono
utworzono (edytowane)

Hej, witam wszystkich na forum :) (jestem tu nowy, więc jeżeli napisałem temat nie w tym dziale to sorry :))
Zrobiłem sobie format kompa bo chyba miał jakiegoś wirusa (Problemy z dyskiem, blue screeny, disk boot failure)
Może powinienem wymienić jakieś podzespoły (nie chciałbym wiele inwestować w ten komputer).
Czy zasilacz jest dobry??

Jakie sterowniki powinienem wgrać zeby win był stabilny (mam klcodec, directx, framework, karta muzyczna, usb i stery do urzadzen [np. drukarka, modem, ..])
Jakieś stery do karty głównej, itp?
(Mam karte SOLTEK- do niej 2 płyty: z jakimiś programami typu partition magic a na drugiej(foldery): acrobat, hardware monitor, utility, driver (w driver jest np. usb, do dźwięu, itp)
CO MAM ZAINSTALOWAĆ??
Może jakieś stery z netu??
Moja karta główna to chyba KT600-A (napisane na książce) oraz Supports AMD Athlon /Athlon XP /Duron Processors

Antywira zawsze miałem nod32 pełną wersje z aktualizacjami
Może jakiś wirus w biosie??

Dzięki za odpowiedzi

Oto raport z everestu:
System: Windows XP Professional Service Pack 3
------------------------------------------------------------------------------------------------
Płyta główna:
Typ procesora AMD Athlon XP, 1666 MHz (12.5 x 133) 2000+
Nazwa płyty głównej ECS KT600-A (4 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)
Mikroukład płyty głównej VIA VT8377 Apollo KT600
Pamięć fizyczna 512 MB (PC2700 DDR SDRAM)
Typ BIOS'u Award (12/24/03)
Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)
Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)
Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Ekran:
Karta wideo RADEON 9200 LE Family (Microsoft Corporation) (128 MB)
Karta wideo RADEON 9200 LE SEC Family (Microsoft Corporation) (128 MB)
Akcelerator 3D ATI Radeon 9200 (RV280)
Monitor CTX EX700F Series [17" CRT]

Multimedia:
Karta dźwiękowa Realtek ALC655 @ VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

Magazyn:
Kontroler IDE Kontroler VIA Bus Master IDE
Napęd dyskietek Stacja dyskietek
Dysk fizyczny ST3160815A (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)
Napęd dysków optycznych TSSTcorp CDDVDW SH-S202N (DVD+R9:16x, DVD-R9:12x, DVD+RW:20x/8x, DVD-RW:20x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)
Status dysków SMART OK


DMI:
DMI: producent BIOS'u Phoenix Technologies, LTD
DMI: numer wersji BIOS'u 6.00 PG
DMI (system): producent VIA Technologies, Inc.
DMI (system): nazwa KT600-8237
DMI (system): numer wersji
DMI (system): numer seryjny
DMI (płyta główna): producent
DMI (płyta główna): nazwa KT600-8237
DMI (płyta główna): numer wersji
DMI (płyta główna): numer seryjny
DMI (obudowa): producent
DMI (obudowa): numer wersji
DMI (obudowa): numer seryjny
DMI (obudowa): metka środka trwałego
DMI (obudowa): typ Desktop Case
DMI (pamięć): całkowita liczba / liczba wolnych gniazd3 / 2

dar55
komentarz
komentarz

chyba niespecjalnie jestes zorientowany jaki masz sprzęt ;)
http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Downloads/ProductsDetail_Download.aspx?detailid=360&DetailName=Driver&DetailDesc=&CategoryID=1&MenuID=6&LanID=16 zassaj od góry licząc->1,2,4 i w tej kolejności instaluj

--Mateusz--
komentarz
komentarz

Dzieki wielkie dar55 ;)
Możesz mi troche jasniej wytłumaczyć?: [zassaj od góry licząc->1,2,4 i w tej kolejności instaluj]
Mam jeszcze pytanko: w niektorych plikach do pobrania jest system operacyjny: Windows Family (Ja mam windows XP) Więc mogę to zainstalować??

Dzieki z góry za odp :D

dar55
komentarz
komentarz

zassaj = pobierz = zapisz plik na dysku
windows family -> wszystkie windowsy
1,2,4 -> VIA Service Pack (4 in 1),VIA VT823x PCI Fast Ethernet Adapter,RealTek Codec Sound on board driver

--Mateusz--
komentarz
komentarz

[quote name='dar55' date='03 październik 2009 - 11:34 ' timestamp='1254566050' post='873089']
zassaj = pobierz = zapisz plik na dysku
windows family -> wszystkie windowsy
1,2,4 -> VIA Service Pack (4 in 1),VIA VT823x PCI Fast Ethernet Adapter,RealTek Codec Sound on board driver
[/quote]

Jeszcze raz dzieki ;)

Gość
komentarz
komentarz

[quote name='--Mateusz--' date='03 październik 2009 - 09:24 ' timestamp='1254558262' post='872964']
Hej, witam wszystkich na forum :) (jestem tu nowy, więc jeżeli napisałem temat nie w tym dziale to sorry :))
Zrobiłem sobie format kompa bo chyba miał jakiegoś wirusa (Problemy z dyskiem, blue screeny, disk boot failure)
Może powinienem wymienić jakieś podzespoły (nie chciałbym wiele inwestować w ten komputer).
Czy zasilacz jest dobry??

Jakie sterowniki powinienem wgrać zeby win był stabilny (mam klcodec, directx, framework, karta muzyczna, usb i stery do urzadzen [np. drukarka, modem, ..])
Jakieś stery do karty głównej, itp?
(Mam karte SOLTEK- do niej 2 płyty: z jakimiś programami typu partition magic a na drugiej(foldery): acrobat, hardware monitor, utility, driver (w driver jest np. usb, do dźwięu, itp)
CO MAM ZAINSTALOWAĆ??
Może jakieś stery z netu??
Moja karta główna to chyba KT600-A (napisane na książce) oraz Supports AMD Athlon /Athlon XP /Duron Processors

Antywira zawsze miałem nod32 pełną wersje z aktualizacjami
Może jakiś wirus w biosie??

Dzięki za odpowiedzi
[/quote]

nod32 nie jest najlepszym antywirusem. wg mnie oczywiscie. mialem z nim pare wpadek. osobiscie uzywam F-Secure IS 2010 i jestem bardzo zadowolony. jak tylko mialem jakiegos wirusa to od razu go blokowal. sam sprawdz: www.f-secure.pl darmowa wersja 30 dniowa ;)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.