x-kom hosting

Jak określić czy płyta główna jest sprawna?

Qubass88
utworzono
utworzono

Witam, wpadła mi w ręce ostatnio płyta "ABIT NF7" którą włożyłem w jakąś starą obudowe oraz dorzuciłem do niej procesor gdyż chciałem sprawdzić czy działa. Problem w tym, że po podłączeniu do prądu na płycie zapala się jakaś czerwona dioda, natomiast gdy wcisne guzik "Power" to nic absolutnie się nie dzieje... Z tego co mi wiadomo płyta powinna być sprawna, procek również...tylko dlaczego nic sie nie dzieje?? Źle coś podłączyłem? (chociaż trochę w to wątpię) Istnieje jakiś sposób żeby określić czy płyta jest sprawna? Bo chciałbym przełożyć ją do komputera dziewczyny.

kebapf
komentarz
komentarz

Może sam przycisk jest uszkodzony. Zewrzyj np. śrubokrętem piny od kabelku POWER.

Banaszak
komentarz
komentarz (edytowane)

Sprawdź czy odpowiednio podłączyłeś guzik "POWER" do płyty głównej. Możliwe, że włożyłeś do złego gniazda. Też tak kiedyś miałem. Jeżeli masz pewność 100 procentową, że dobrze podłączyłeś to pozostaje tylko sposób [b] kebapf[/b]

BlackRaven
komentarz
komentarz

[quote name='Qubass88' date='02 październik 2009 - 14:56 ' timestamp='1254488195' post='872390']
Witam, wpadła mi w ręce ostatnio płyta "ABIT NF7" którą włożyłem w jakąś starą obudowe oraz dorzuciłem do niej procesor gdyż chciałem sprawdzić czy działa.[/quote]A pamięć i grafikę też podłączyłeś? Jesteś pewny że pozostałe komponenty są sprawne?

Qubass88
komentarz
komentarz

Śrubokręt wypróbowany, nic nie dał. Pamięć podłączona, grafika nie ale to chyba nie powinno mieć wpływu bo nawet wentylator od procka sie nie kręci. Grobowa cisza, 0 reakcji...

dar55
komentarz
komentarz

pozostaje zasilacz-> sprawny ?

Hazardius
komentarz
komentarz

Czy sprawdzałeś dokumentację płyty głównej - co symbolizuje ta zapalona czerwona dioda? Na mojej jest to dioda świecąca podczas Błędu. Skoro wentylatorki się nie świecą, to zasilacz, albo płyta główna.

Qubass88
komentarz
komentarz (edytowane)

Zasilacz sprawny, w drugim kompie smigał. A jeśli chodzi o diodę to nie wiem co ona oznacza ale sprawdzę i w razie czego napiszę.

Więc z instrukcji wyczytałem tyle że dioda ta świeci się wówczas gdy do płyty dostarczane jest napięcie, jest tam również druga dioda która się nie świeci (LED2 (VCC): This LED lights up when the system power is on.)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.