x-kom hosting

Zawieszanie komputera, biały migający ekran

Nefling
utworzono
utworzono

Witam kilka min wczesniej siedzialem przy komputerze i nagle sie zawiesil zacial sie nie moglem nic zrobic. Zrestartowalem komputer, przy odpalaniu na pierwszym czarnym ekranie pojawily sie jakby inne napisy niz zawsze u gory dodatkowe 2 linijki konczace sie na Disabled. Pokazuje mi sie ekran ladowania windowsa po czym znika i zaczyna sie bialy ekran migajacy tylko u gory jest troche rozmazany na niebiesko. Mysle ze to moze byc albo bios albo karta graficzna all nie jestem pewniem. Moze juz podkaliscie sie z takim problemem. Pisze posta z trybu awaryjnego bo on akurat mi dziala.

Prosze o pomoc i pozdrawiam

Qniooo
komentarz
komentarz

Instalowałeś ostatnio jakieś nowe sterowniki? Jeżeli tak - odinstaluj. Jeżeli nie - odinstaluj sterownik od grafiki.

Jeżeli nie pomoże, zresetuj BIOS. Odłącz sprzęt od prądu, wyjmij bateryjkę z płyty głównej, odczekaj ~kilka minut i włóż na miejsce.

  • Dobra wypowiedź 1
Nefling
komentarz
komentarz

Zrobilem tak jak napisales wyjalem baterie poczekalem. po wlaczeniu kompa wyswietlilo mi sie w biosie okienko nacisnalem enter na profilu domyslnym.Niestety nadal mam ten sam problem. Zrobilem format wszystko dziala ale nadal w biosie mam poprzestawiane litery prawie nic nie moge przeczytac. windows sie odpala normalnie ale po zainstalowaniu sterownikow do karty graficznej geforce 8600 gt rozmazany pulpit miga i nic nie widac. instalowalem 2 wersje sterownikow i tak samo ;/ przedtem dzialal normalnie na tych. wiec cos nie tak z tym biosem ;/ czekam na dalsze propozycje

Qniooo
komentarz
komentarz

[quote]ale nadal w biosie mam poprzestawiane litery prawie nic nie moge przeczytac.[/quote]
Mógłbyś zrobić zdjęcie?
[quote]ale po zainstalowaniu sterownikow do karty graficznej geforce 8600 gt rozmazany pulpit miga i nic nie widac[/quote]
Wklej zrzut ekranu.
To może być uszkodzenie kostek VRAM na karcie. Jeżeli na zrzucie będą artefakty, najprawdopodobniej tak jest.

  • Dobra wypowiedź 1
Nefling
komentarz
komentarz

http://img32.imageshack.us/img32/4963/02102009414.jpg

ekran bootowania jak to nie wystarczy zrobie potem reszte ;/

Qniooo
komentarz
komentarz

Po screenie możemy odrzucić możliwość uszkodzenia grafiki. Teraz wygląda to na poważny problem z BIOSem. Szczerze mówiąc pierwszy raz coś takiego widzę :E. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to flash BIOSu, żeby zastąpić ten uszkodzony.

  • Dobra wypowiedź 1
Nefling
komentarz
komentarz

dam rade to sam zrobic?
jezeli tak to jakas mala podpowiedz ?
narazie musze spadac potem odpisze dzieki za pomoc czekam na info do tego flashu :o:o

Qniooo
komentarz
komentarz

Dokładne info i flashowaniu BIOSu:
http://students.mimuw.edu.pl/SO/Projekt03-04/temat3-g6/flash.html

  • Dobra wypowiedź 1
Nefling
komentarz
komentarz

Mam maly problem niby Gigabyte zrobili program do szybkiego aktualizowania biosu @bios sie nazywa tylko ze nie moge go uzyc bo jak klikam juz update to mi blad wyskakuje taki od windowsa "wyslij raport o bledach i nie wysylaj"

co bym mogl zrobic z tym zeby zadzialalo ? -.-

Qniooo
komentarz
komentarz

Nie rób updatu przez windows, bo to się może źle skończyć. Zrób to przez dyskietkę startową według instrukcji podanych w artykule, który Ci zapodałem.

Nefling
komentarz
komentarz

aktualizowalem biosa przez Q-flask programik wbudowany do mojej plyty glownej biosa rzeniaslem na pendriwe niby wszystko sie zrobilo zrestartowalem wszedlem do biosu i przywrocilem ustawienia domyslne znowu restart i nic tak samo nadal ten am problem nic sie nie zmienilo ;///
teraz nie moge kompa odpalic wogole bo mi wywala komunikat ze nie moge wejsc do trybu awaryjnego bo windows nie jest zaktualizowany/zarejestrowany. masakra... nie mam juz sily ;p mam juz dosyc cos jeszcze mozna wymyslec? czy plyte przez okno mam wywalic??

dar55
komentarz
komentarz

czas najwyższy pobawić się w adama słodowego (nie pamietasz ;])
wyciagnij płytę z kompa , odepnij wszystko poza prockiem , ramem i grafika , odpal kompa , jeżeli to samo to reset zworką
chociaż dziwnie to wygląda to może wcele biosowi nie przeszkadzać bo winda to winda w bios to bios
windę możesz naprawić z płyty cd -> poradnik w FAQ

Nefling
komentarz
komentarz

Witam Wlasnie zamontowalem nowa plyte glowna mam ten sam blas nic sie nie zmienilo -.- postaram sie od kolegi karte graficzna porzyczyc i sprawdzic na innej bo co to innego moze byc ;/ masakra.....

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.