x-kom hosting

Zawieszanie się komputera NTT, Windows Vista 32bit SP2

kazz93
utworzono
utworzono

Witam,
niedawno zakupiłem nowy komputer marki NTT. Zaczęły się jednak z nim problemy wiążące się z zawieszaniem komputera. Objaw to kompletne zatrzymanie się pracy komputera łącznie z kursorem oraz zapętlenie dźwięku. Na początku działo nie było to aż tak uciążliwe. Zdarzało się to podczas grania w gierkę komputerową, jednak o niewielkich wymaganiach systemowych, z którą mój komputer nie powinien mieć najmniejszych problemów. Problem zaczął się nasilać. Zaczęła się walka. To co zrobiłem to najpierw reinstalacja gry, potem aktualizacja wszystkich możliwych sterowników komputera, zabawa z programami w tle, po zabawę w systemie z ustawieniami WMI. W końcu komputer zawiesił się w systemie, przy wyłączonej grze. Postanowiłem zformatować system. To jednak również nie pomogło co wyklucza raczej sprawy softwarowe i windowsowe.
Przy okazji występują również inne ciekawe problemy takie jak np. zawieszenie się komputera przy wybudzaniu ze stanu uśpienia.
Moja konfiguracja:
Intel Core Quad 8200
3 GB RAM DDR2
Nvidia GeForce 9600GT
500GB SATA II 7200rpm 16MB
ASUS P5N-D – socket 775, z chipsetem nForce 750I SLI
Windows Vista 32bit SP2

Podejrzewam, że może być to problem związany z:
- płytą główną, z którą czytając teksty w internecie jest sporo problemów. Myślę, że rozwiązaniem problemu może być aktualizacja BIOSu, jednak w moim komputerze nie mam stacji dyskietek i jest z tym problem.
- dysk twardy, z którym podane objawy często się wiążą

Wykluczam natomiast zasilacz, ponieważ komputer zawiesza się nawet przy starcie systemu, więc nie ma mowy o przegrzewaniu, a odczyty ze Speedfana wskazują na to, że z zasilaczem jest wszystko w porządku. Tym bardziej że wątpie, by jedna z największych firm na rynku wkładała do komputera zasilacz, który go nie pociągnie.

Martwi mnie to, że z komputerem, po co prawda intensywnej, ale zaledwie 3 miesięcznej pracy występują takie problemy. Komputer jest oczywiście na gwarancji, chociaż wiadomo, że oddawanie komputera wiąże się z brakiem dostępu do niego przez jakiś czas.
Zwracam się do Was o pomoc. Łopatologia mile widziana : )

piotreklb1989
komentarz
komentarz

Witam,
moim zdaniem nie potrzebnie bawiłeś sie instalując jakieś pierdoły dodatkowo muląc kompa ( więcej włączonych procesów )
Pierwsze co rzuca mi się w oczy to ten QUAD obok Geforce 9600 ktory pewnie ma chłodzenie pasywne? - kiedys tez miałem takiego, nie nadaje sie do gierek... z komputerowego ludziom go wciskają....
nie wiem czy intel ma taki program do wyłącznia rdzeni wtedy kiedy są nie potrzebne tak jak w amd... ale może i to by pomogło... bo może być wszystkim spowodowane to że jest duża różnica jakościowo miedzy prockiem a kartą... no albo za słabe zasilanie idzie z zasilacza do procka... jaki zasilacz masz?
ALE BARDZO PRAWDOPODOBNE jest ta aktualizacja biosu... tylko że trzeba pomyślec o tym że czasami przy aktualizacji, bios sie sypie i trzeba formata robić...

jp22
komentarz
komentarz

ja niedawno składałem komputer mamy podobna konfiguracje mam :

quada Q8200
3 gb ram
500gb dysk
Gainward 9800 GT GE
XP prof. 32 bit
gigabyte EP45-ud3lr

i mialem problem z zawieszaniem sie kompa nieraz to bylo zaraz po uruchomieniu kompa a nieraz jakies 5 minut po.

na dodatek dochodziły błedy CRC ... prawdziwa zmora

przeskanowałem ramy memtestem i okazało sie ze mam zwaloną kosc 2gb po jej wymianie na nowa wszystko smiga az milo.

kazz93
komentarz
komentarz

Zasilacz to Foxconn 350 W w obudowie TSAA-725.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.