x-kom hosting

Komputer nie uruchamia się po złożeniu

Homikus
utworzono
utworzono

Witam, mam taki problem.
Nabyłem nowe podzespoły do podzespoły do komputera (wymieniłem wszystko prócz karty grafiki i napędów).
Aktualna konfiguracja:
-płyta główna- Asus P5QL Pro
-procesor- Intel Pentium Dual Core E5300 2.60Ghz
-karta graficzna- MSI GeForce7300GS 256MB
-ram- Kingstone 2GB ( 1 kość)
-zasilacz- Chieftec GPS 450AA-101A 450W
-dysk twardy- WD Caviar 320GB
Po złożeniu postanowiłem go uruchomić,ale nie reaguję na wciskanie przycisku 'power' (sprawdziłem przedni panel, wszystko podłączone). Kompletny brak reakcji nawet wentylator w zasilaczu nie rusza (nie wspominając o diodach na przednim panelu).
Zasilacz i płyta główna działają na pewno, bo po przystawieniu ucha słychać lekkie bzęczenie, a na płycie głównej świeci się zielona dioda.
Wie ktoś może jak odpalić kompa?

dem
komentarz
komentarz

A podpięte dodatkowe zasilanie na płycie głównej?

Homikus
komentarz
komentarz

ATX? Oczywiście.

Qniooo
komentarz
komentarz

Chodzi o 4-pinowe dodatkowe zasilanie. Łatwo je przeoczyć, a jest niezbędne.

Homikus
komentarz
komentarz

A to się nie nazywa ATX? No w każdym razie było podłączone.

Qniooo
komentarz
komentarz

To dobrze, że jest podłączone. Jesteś pewien, że poprawnie podpiąłeś przedni panel? spróbuj zetknąć na chwilę bolce od powera czymś metalowym (śrubokręt, nóż) i zobacz, czy zaskoczy.

Homikus
komentarz
komentarz

Spróbuję rano, i napiszę, czy coś to dało.

Posprawdzałem probówką, czy jest napięcie. Na płycie głównej jest, na panelu przednim tez jest.
Może trzeba zresetować bios, albo coś podobnego?
Ehh nie wiem, w czwartek go wezmę do serwisu, ale to dodatkowe koszty, więc jakby ktoś miał jakiś pomysł, to proszę śmiało pisać.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.