x-kom hosting

Komputer resetuje się przy próbie instalacji Visty

daw1992
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam mam problem z instalacją Visty.
Normalnie się instaluje puki nie dojdzie do kończenia instalacji wtedy komputer się resetuje i za pierwszym razem instalacji: Pokazywał się komunikat informujący o tym, że się nie spodziewanie wyłączył i nie można kontynuować instalacji. Jak zainstalowałem ponownie system w ogóle się nie włącza i jest czarny ekran oraz nie kiedy się znowu restartuje. Dodam, że gdy wszedłem w opcje Napraw (naprawa automatyczna się nie udała, wyskoczył jakiś błąd i przycisk 'nie wysyłaj') i zrobiłem opcje sprawdzenia sprzętu to pojawił się owy problem. Sądzę, że problem tkwi w pamięci RAM, ponieważ na poprzednim windows'ie xp były różne problemy instalacyjne itp.
Tera moje pytanie: Czy konieczne jest oddanie całego kompa w reklamacje? (O ile mi ją wydadzą, bo słyszałem gwarancja przepada gdy się klapę otworzy). Czy jakoś można naprawić tą pamięć? (o ile ona jest sprawczynią problemów)

Jeszcze dodam, że gdy na poprzednim windows'ie robiłem sprawdzenie programem memtest, ten poinformował mnie że wystąpił błąd z pamięcią.

Gość
komentarz
komentarz

Na początek spróbuj zresetować CMOS baterią.
Jeśli uważasz że problem dot. pamięci RAM, wykonaj testy aplikacjami Memtest i Goldmemory

[edit]

[quote]Jeszcze dodam, że gdy na poprzednim windows'ie robiłem sprawdzenie programem memtest, ten poinformował mnie że wystąpił błąd z pamięcią.[/quote]

Więc przyczyna jest jasna. Spróbuj podbić nieco napięcie na pamięciach i wtedy zainstalować system.

daw1992
komentarz
komentarz

Dzięki zwiększenie pamięci rozwiązało problem z instalacją windows'a. Teraz gdy już zainstalowany, spróbowałem zainstalować grę z którą miałem problemy na poprzednim windows'ie (xp). Okazało się ze gra wyświetliła 2 problemy podczas instalacji oraz w trakcie gry wystąpił 'memory error'. Następnie wykonałem diagnostyczny test pamięci (przed podwyższeniem pamięci na poziomie normalnym znalazł problem) w windows'ie i ten wyświetlił 'Wykryto problem ze sprzętem. Aby zidentyfikować i naprawić te problemy musisz skontaktować się z producentem komputera' (test na poziomie normalnym nie wykrył problemu, dopiero gdy wziołem rozszerzony).

Co teraz radzicie zrobić?
Oddać sprzęt na reklamacje? Znowu podwyższać napięcie? Czy macie jakieś inne rozwiązanie.

thx z góry

Gość
komentarz
komentarz

Wykonaj testy podanymi przeze mnie w poście powyżej aplikacjami - one potwierdzą że to kwestia pamięci (choć i bez tego w zasadzie już wiadomo że to jest przyczyna problemów). Jeśli komputer jest składany - sprawdź kości w pojedynkę. Jeśli był brany jako zestaw i obudowa jest zaplombowana - gwarancja.

daw1992
komentarz
komentarz

No właśnie komputer kupowany z obudową a ja ją otworzyłem. Czyli mogę go oddać na gwarancje albo jakąś reklamacje złożyć?

  • 1 miesiąc później...
daw1992
komentarz
komentarz (edytowane)

jeszcze takie pytanie odświażając temat:

Czy jeżeli włoże działającą pamięć RAM do komputera problemy znikną? Czy musze instalować nie działające programy/gry od nowa?

Sory za double ale myślałem że sie scali z poprzednim postem :P

Cashu
komentarz
komentarz

Przed podkręcaniem napięcia dla RAMu najpierw sprawdź na kościach jakie napięcie powinny otrzymywać i takie ustaw w BIOSie. Jeżeli jednak kości są uszkodzone to po wymianie ich na nowe (sprawne) nie musisz nic instalować od nowa, chyba że na starych kościach coś zainstalowało się błędnie, a tak też może być.

A co do reklamacji to spróbować oczywiście możesz, przecież cię nie pobiją :) najwyżej udawaj że nic nie otwierałeś ;)

daw1992
komentarz
komentarz

Niewiem szczerze jakie napięcie potrzebują ale w BIOS'ie napięcie zwiększyłem o 0.200v ale i tak występują błędy :/. Teraz spróbuje wziąść od kumpla RAM na próbe.
A co do reklamacji to jedna strona ma rozerwane naklejki :P moge jeszcze zrobić tak by na obudwu ścianach była u góry po 1 nakleice xD ale niewiem czy warto kombinować :P

Xpose
komentarz
komentarz

co do reklamacji niie miałes może pudełek od ramu płyty itp? Niektóre firmy prowadzą rejestr i po kodzie z opakowania mogą przyjąć na gwarancje.

daw1992
komentarz
komentarz (edytowane)

mam pudełka od RAM :). tzn. byś coś więcej powiedział o tym rejestrze?

Przyjmą mi same RAM'y? jak je zapakuje do pudełka?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.