x-kom hosting

Bluescreen po zalogowaniu STOP: 0x00000024

zen92
utworzono
utworzono

Witam.

Moj problem polega na problemie z zalogowaniem sie. gdy ma pojawic się ekran wyboru uzytkownika wyskakuje okienko zatytulowane logonui.exe - Blad aplikacji. a w nim: Instrukcja spod " 0x005902b1" odwoluje sie do pamieci pod adresem "0x005902b1". pamiec nie moze byc "writen".

Kliknij przycisk OK, aby przerwac dzialanie aplikacji
Kliknij przycisk Anuluj,aby rozpoczac debugowanie programu.

Nie zaleznie co wybiore wyskakuje mi okno logowania w staryn stylu. gdy wybiore swego ( i jedynego urzytkownika) wyskakuje bluescreen.
Pozwole podac sobie informacje techniczne:

STOP: 0x00000024 (0x001902FE, 0xB84E7958, 0xB84E7654, 0xb82c84d7)
zexbalkcsxua7.sys - Adress B82C84D7 base at B82C8000, DateStamp 4a6c7bda.



Ekran logowania nie jest oryginalny (zamieniony na podobny z mac os) tak samo boot screen oraz zapodalem kompozycje z mac os. podobny problem byl w piatek pan serwisant wtedy zrobil samego formata i widac wystarczylo to na krotko... co do zmiany kompozycji i reszty mialem to na dawnym kompie i bylo to stabilne rozwiazanie.

Moje podzespoly:

Glowna- asus p5kpl-vm
Grafika- GF8600gt od asusa
Procek- Intel core 2 duo 2,4
Ram-2gb kingston
HDD-500gb seagate

Psycholandia
komentarz
komentarz

Ściągnij program: Memtest86+ i wgraj go na płytę, następnie spróbuj uruchomić na zepsutym komputerze, wciskając F11 podczas startu komputera. Niech przetestuje pamięci przez noc.

Gość
komentarz
komentarz

[quote]podobny problem byl w piatek pan serwisant wtedy zrobil samego formata i widac wystarczylo to na krotko... co do zmiany kompozycji i reszty mialem to na dawnym kompie i bylo to stabilne rozwiazanie.[/quote]
Jakiej modyfikacji użyłeś (nazwa)?

Tego typu alternatywne logony i shelle mają to do siebie, że ich działanie jest w wielu przypadkach nieprzewidywalne. To że na starej maszynie nie było problemu nie oznacza że na nowej go również nie będzie.
Jeśli problem nie występował bezpośrednio po formacie a pojawił się po instalacji modyfikacji - prawdopodobnie ona jest temu winna. Nie mniej jednak sprawdź sobie pamięć dla świętego spokoju tak jak zostało to opisane w poście powyżej. Jeśli Memtest nic nie znajdzie, powtórz czynności tym razem z użyciem Goldmemory ( http://goldmemory.cz ).

zen92
komentarz
komentarz

http://forum.pcformat.pl/showthread.php?mode=linear&tid=49292&pid= co do modyfikacji to uzylem wszytkiego co tam opisane.
Oraz dodalem Dashboard'a od google.

Troche się boje co do tego memtest wykonuje mi sie wlasnie sprawdzanie. ale nie wiem czy bd potrafil odczytac wyniki testu.
A komputer byl nie stabilny przed instalacja... potrafil sie zrobic czarny ekran ni z grochy ni z piertruchy. jedyne co moglo go postawic to odpiecie i podpiecie kalba od hdd...

Psycholandia
komentarz
komentarz

Jeśli w memteście będzie błąd, wywali error na czerwono, pasek taki na dole. Na pewno poznasz ;) Aha i zostaw memtesta na noc.

Gość
komentarz
komentarz

FlyaKite'a w wersji 3.5 używałem kiedyś sam, ale powodował mi niestabilność CGS'a. Ta aplikacja jest bardzo wrażliwa na wszelkie zmiany shella.

Jeśli piszesz że nagle potrafił się zrobić ciemny ekran i koniec - problem jest poważny i tym bardziej powinieneś sprawdzić pamięć. Nic się nie bój, jeśli będzie problem, dostaniesz komunikat na czerwono. [edit: j.w. ;)]

Podaj też markę i model zasilacza - może to on jest źródłem problemu.

zen92
komentarz
komentarz

Spoko zostawie jutro jesli cos wyskoczy to zaniose na gwarke :) gorzej jak nie wyskoczy i nie bd wiedzial co jest..

Zasilacz to tracer 4lite/400

Gość
komentarz
komentarz

[quote]Zasilacz to tracer 4lite/400 [/quote]

No to masz panie bratku zasilacz do wymiany :). To niebezpieczna jednostka, nie zdziwiłbym się gdyby problem wynikał właśnie od niej.
Poczytaj sobie w wolnej chwili ten artykuł, ostatnio dosyć często jestem zmuszony do niego linkować (niestety): http://www.techfanatyk.net/zmien-zasilacz-przezornosc-czy-psychoza/

zen92
komentarz
komentarz

To super.. skad ja na to kase wezme ? wgl podczas memtestu wylaczyli mi prad czy niesie to ze soba jakies konsekwencje ?

Gość
komentarz
komentarz

Nie powinno nieść żadnych, choć przy tym zasilaczu ryzyko jest oczywiście większe. On nie ma naprawdę żadnych poważniejszych zabezpieczeń przed przepięciami etc.

Poszukaj na Allegro jakichś Delt, Fortronów, ten sprzęt można dostać całkiem tanio a jest on o klasę lepszy od tego co masz aktualnie.

zen92
komentarz
komentarz

Zaniose jutro do serwisu mam w umiowie wpisane ze wymienia mi wszystko na swoj koszt jezeli ich poprzednia naprawa cos zepsuje a zasilacz byl wymieniany. ale wychodzi na to ze mozliwe ze ten zasilacz zdazyl cos juz nabroic ? kurde moj komp to tylko obudowy i napedu nie mial na gwarce jeszcze.. a To wsztko dzieki tracerowi. Dzieki kolego za to ze masz spora wiedze bo sporo pomogles dzieki :)

Gość
komentarz
komentarz

Tak, jest to możliwe ale nie oznacza to że faktycznie tak jest - dlatego zawsze przed zakupami radzę aby ludzie sprawdzali sobie podzespoły w miarę możliwości na innej maszynie. Zasilacz może się okazać "sprawny" ale i tak należałoby go wymienić, lepiej jest wydać te 60-100-150zł niż ponad 1500zł na nową jednostkę bo poszła iskra i wszystko się popaliło.

Jeśli zagłębiałeś się w lekturę artykułu, na pewno powinieneś natrafić na fragment z polecanymi i odradzanymi zasilaczami - powinien pomóc przy wyborze nowego modelu, jak również i to co pisałem wyżej a co nie zostało w artykule zawarte.

Przejrzyj też sobie co się działo kilka lat temu na starym już forum THG: http://community.tomshardware.pl/comments.php?DiscussionID=124789
Przypadki są autentyczne :).

Nie ma sprawy. Podziękuj również [b]Andzi[/b] - też udzielała się i pomagała ;).

zen92
komentarz
komentarz

Andzi tez bardzi dziekuje :)
Zasilacz powiedzmy wybrany.
Zaniose do serwisu jutro i niech mi sprawdza co jest na chodzie a co nie, niestety nie mam jednostki na ktorej mogl bym wykonac przekladki bo zostal mi lapek.


Najgorsze jest to ze zostane prawdopodobnie z dwa miechy bez kompa...

Gość
komentarz
komentarz

2 miechy? No to widzę że chłopaki się nie spieszą z diagnostyką ;). Ale cóż, skoro nie masz wyjścia to trudno. Lepiej wg mnie jednak już być te 2 miesiące bez maszyny i dostać ją, miejmy nadzieję, sprawną, niż zostać z widmem kupna nowej.

zen92
komentarz
komentarz

Jak wysylalem ostatnio grafike to sam pomagalem chlopakowi adres zwrotny pisac i minely rowne 2miechy..
Czyli wina asusa. to jak teraz diagnostyka dojdzie to szok. zalamany teraz konkret ale wniosek prawdziwy lepiej bez kompa przez dwa miechy niz bez kasy.

Dzieki za wszystko napisze jak sie uda wszystko :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.