x-kom hosting

Niedziałająca grafika, zmiana rozdzielczości

Norek28
utworzono
utworzono

Witam, jestem posiadaczem GeForce 8800 GTS. Wszystko było w porządku to wczoraj, kiedy to dwa razy komputer mi się zaciął i pojawiły się tak jakby takie zielone smugi. Zignorowałem to, jednak dziś to się znów powtórzyło. Po zresetowaniu rozdzielczość z 1440x900 zmieniła sie na 1280x1024 i nie idzie w żaden sposób jej zmienić na 1440x900. Opcją, która się pojawiła, gdyż jej nie było jest zmienienie rozdzielczości na 1600x1200, jednak dla mojego monitora 19' standardowym ustawieniem jest 1440x900. Gdy wchodzę w menedżer urządzeń w karty graficzne koło ikonki karty mam wykrzyknik w żółtym kółku (jeśli będziecie potrzebować moge wrzucić screeny) i mam napisane m.in. "Nie można uruchomić tego urządzenia. (Kod 10)". Gdy wchodze w program Everest, karty graficznej mi nie wykrywa a gdy chce włączyć jakąś grę, żadna się nie włącza wyświetlając komunikat że potrzebny jest akcelerator graficzny. Praca na komputerze jest uciążliwa, gdyż nie chodzi płynnie (np. gdy przesuwam stronę internetową za pomocą suwaka, obraz nie jest płynny i przycina się). Zainstalowałem najnowsze sterowniki i nic to nie pomogło. Co może być tego przyczyną? Czy będę musiał oddać komputer do serwisu? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Mephic
komentarz
komentarz

Proponuję zrobić dwie rzeczy:

1) Wyjąć kartę, przeczyścić slot, styki - włożyć spowrotem.
2) Ściągnąć driver cleanera, usunąć stery do karty graficznej, zainstalować najnowsze, lub te, które wcześniej działały, ale na czysty ze sterowników od GPU komputer.

Daj znać jak efekty.

Norek28
komentarz
komentarz

Przeinstalowałem sterowniki, nic nie dało. Usunąłem karte graficzną i zainstalowałem ją z powrotem z płyty, nic nie dało. Dodatkowo zauważyłem że mam zablokowaną opcję "Stan wstrzymania". Przy włączaniu systemu, gdy ładuje sie Windows na czarnym tle mam takie jakby niebieskie paski i kropki. Jest jeszcze cos co moge zrobić? Czy pozostał tylko serwis?

Jasiek1
komentarz
komentarz

Witam.

Mam problem z chyba z grafiką. Zapakowałem Radka hd 4890 1G GDDR5 od Sapphire. Jeżdżę na następującej konfiguracji:
AMD Phenom 9500 Quad-Core Proc. 2.20GHz
Pamięć RAM 4,00 GB Kingstony 1066 MHz
Wista Ultimate 64 Bit-owa (niestety - chyba)
Monitor HP w2207h
Zasilanie OCZ Stealth X Stream 600 W.
Dotychczas nie było problemów i wszystko grało jak należy, tzn. przed instalką nowej grafiki.
Po zamontowaniu nowej grafiki co jakiś czas wyłącza się monitor, ale w taki sposób, jakbym go zupełnie wyłączył z sieci (jest niezależnie zasilany z gniazdka w ścianie) i nie daje się włączyć. Dopiero wyłączenie monitora z sieci i ponowne włączenie oraz reset kompa przywracają monitor do życia. Czy może mieliście już z czymś takim do czynienia? Może jakieś podpowiedzi?
Z góry dziękuję.

[color="#FF0000"]//Napisz własny temat
//Qniooo[/color]

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.