x-kom hosting

Zawieszanie podczas grania, co jest przyczyną?

EmineM1908
utworzono
utworzono

Witam. Jakiś czas temu kupiłem nowy komputer. Problem w tym, że przy graniu w nowsze gry(które powinien bez problemu pociągnąć nawet na max konfiguracji) komp się strasznie zwiesza. Zaczyna coś buczeć w głośnikach i czasem uda mi się przez alt+ctrl+del zminimalizować i wyłączyć grę a czasem nie da rady i po dłuższej ścinie wyskakuje BSOD i komp się resetuje. Z tym, że przy straszych grach jak np. Fahrenheit mogłem katować go całą dobe i wszytsko śmigało, a przy nowszych się ścina.
Mój sprzęt to :
procek - DualCore AMD Athlon 64 X2, 2800 MHz 5600+
grafika - NVIDIA GeForce 9800 GT (1024 MB)
RAM - 4gb
zasilacz - FEEL 500

Co może być problemem ? zasilacz do dupy ? czy może chłodzenie ? Z góry dziękuję za pomoc.

Tigerpower
komentarz
komentarz

,,Problem w tym, że przy graniu w nowsze gry(które powinien bez problemu pociągnąć nawet na max konfiguracji) komp się strasznie zwiesza. '' Robisz sobie zarty prawda =)???

Jaki to zasilacz , podaj precyzyjnie ktora to seria jesli III to ok , ale jesli I , II to zasilacz do wymiany , po za tym standartowo
najwnoszej sterowniki do karty graf masz ?

EmineM1908
komentarz
komentarz

hmm w tamtym roku zanim jescze zaczeło mi się ścinać grałem w crysisa na max konfiguracji i nie było problemu wieć sądze, że powinien pociągnąć tego CilonaMcrae Dirt a on się ścina nawet jak gram na minimalnej...

co do zasliacza to nie wiem która to seria, ale na zasilaczu pisze ATX 12V 2.2 COMPATIBILE.

drivery do grafiki mam z plyty jescze jak kupywalem kompa wiec coś koło grudnia. Podaj stronke skąd mogę poibrać najnowsze to zainstaluje.

dem
komentarz
komentarz

Sterowniki -> http://www.nvidia.com/Download/index.aspx?lang=en-us
Wina nie koniecznie zasilacza który zdecydowanie jest do wymiany, może zaśmiecony system. Narzędzie typu antywirus i ccleaner i zobacz czy pomoże. Jak z temperaturami pod obciążeniem?

EmineM1908
komentarz
komentarz (edytowane)

a jaki zasilacz polecasz ? ccleaner juz mam i przed chwilą oczyściłem dysk. a co do temp. to jakim programem moge to sprawdzić ?

a i jeszcze. przed zainstalowaniem nowych driverów musze odinstalować stare tak ?

dem
komentarz
komentarz

Sterowniki zostaną zastąpione. Temperatury podaj np. z everest'a, koniecznie pod obciążeniem.

EmineM1908
komentarz
komentarz (edytowane)

w everescie znalazlem opcje zrobienia testu stabilnosci na obciążeniu. Po 2 min testu na max obciążeniu procka miałem takie temperatury :

płyta główna - 42.3
CPU - 33.4
CPU#1/CORE#1 - 43.2
CPU#2/CORE#2 - 36.2
dysk twardy - 34.7

wystarczą 2 min ? czy zrobić dłuższy ?


zrobiłem też dłuższy test. Po 10 min pod max obciążeniem temp(w everescie podane są temp min, max i average więc podaje max i average) wyglądają tak :
płyta głowna max - 59 , average - 57.1
CPU max - 49 , average - 47.4
CPU#1/CORE#1 max - 60 , average - 57.6
CPU#2/CORE#2 max - 56 , average - 52.1
dysk twardy max - 36 , average - 34.1

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.