x-kom hosting

Komputer się zawiesza przy oglądaniu filmów i korzystaniu z neta

tombeks15
utworzono
utworzono (edytowane)

Po włączeniu komputera kiedy próbuje uruchomić jakiś film lub grę to komputer się zawiesza( gdy przeglądam zdjęcia lub używam internetu nic się nie dzieje). Kiedy go zrestartuje to już wszystko działa. Problem powtarza się w 99% przypadków. Początkowo myślałem że jest to wina zasilacza, ale dzisiaj przyszedł mi nowiutki corsair 450W i nadal to samo.
Mój komputer:
Intel Core 2 Duo E7200 2.53GHz, Geforce 8600 GT 512mb, 2x2Gb ram, dysk 400gb
Czy ktoś potrafi mi powiedzieć co to?? :(

Gość
komentarz
komentarz

Miałem podobny problem ale występujący o wiele bardziej sporadycznie. Tak samo nawet jak Ty myślałem że to kwestia zasilacza, jednak zmieniwszy PSU testowo na Pure Powera 350W problem nadal występował.

W moim przypadku były to problemy natury energetycznej, jak zwykłem na to mówić, płyta którą posiadam ma problemy z utrzymaniem się prądowo.
Dlatego też:

- jaką masz płytę główną?
- czy cokolwiek było kiedyś kręcone lub jest podkręcone w chwili obecnej?
- jakie masz temperatury? Nic się nie przegrzewa?
- czy podczas zawieszenia dysk pracuje czy też pali się cały czas jego diodka?

tombeks15
komentarz
komentarz (edytowane)

1. płyta główna Gigabyte GA-G31MF-S2
2. nigdy nic nie było podkręcane.
3. Komputer się nie przegrzwa. temp. od 30 do 35
4. podczas zawieszania diodka sie nie świeci

Gość
komentarz
komentarz

- Upewnij się że wersja Everesta jest najnowsza. Możesz też spróbować darmowego SIW'a: [code]http://www.dobreprogramy.pl/System-Info-for-Windows-SIW,Program,Windows,13062.html[/code]

- Tak samo sprawdź czy masz na pewno zainstalowane sterowniki od płyty głównej, jeśli wszystko masz zainstalowane prawidłowo, spróbuj zweryfikować czy system nie ma nieprawidłowości w komponentach oraz czy sterowniki zgłaszają poprawne zakresy We/Wy i przerwania: [code]http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=124277&st=0&p=856794&#entry856794[/code]

- być może będzie wymagane tu podbicie napięcia na procesorze / pamięciach / fsb płyty, stąd właśnie pytałem się o model, jeśli to jeden z tych które znam a które mają kłopoty z sekcją zasilania, np. GA-N650SLI-DS4, P5N-E SLI etc., to powinno to tu pomóc,

tombeks15
komentarz
komentarz (edytowane)

nic nie pomogło może macie jeszcze jakieś pomysły ?? :(

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.