x-kom hosting

Po dołożeniu RAMu komputer się w ogóle nie uruchamia

krolik08
utworzono
utworzono

Witam. Jakiś czas temu dokupiłem sobie do mojego kompa ram... Od tego momentu komputer raz na jakiś czas nie chce się włączyć. To znaczy włączam go słyszę 3 ,, piknięcia'' i musze go włączać jeszcze raz(za drugim razem zazwyczaj jest wszystko w porządku). Zdarza to się rzadko ale jest dość denerwujące. Proszę o odpowiedż.

Psycholandia
komentarz
komentarz

Przemień miejsca włożenia pamięci, przesmaruj styki alkoholem

krolik08
komentarz
komentarz

Właśnie to zrobiłem dzięki bardzo teraz będę czekał na efekty czy nie będzie się to powtarzało...

Gość
komentarz
komentarz

W razie czego, jeśli kości są różne i mają różne timingi determinowane przez SPD, warto upewnić się że nie masz ustawionego ich taktowania na sztywno.

Jeśli przełożenie kości nic nie da - testowo podnieś lekko napięcie na kościach, mogą to być problemy natury energetycznej. Podbicia dokonaj niewielkiego, np. dla DDR2 ze standardowego 1,8V podbij tylko na 1,9V.

krolik08
komentarz
komentarz (edytowane)

kości są takie same. Narazie wszystko gra. I mam nadzieje że tak zostanie...

Jednak... Problem znowu się pojawił. Mogłbym otrzymać dokładne wskazówki co robić?

Gość
komentarz
komentarz

Rozumiem że przełożyłeś kostki ale nie podbijałeś napięcia? Więc czas aby to zrobić.
Poza tym upewnij się że masz wszystko dobrze podłączone, komponenty mocno siedzą w płycie głównej etc.

krolik08
komentarz
komentarz

Jestem troche zielony w tych sprawach. Możesz mi powiedzieć jak podbić to napięcie...

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.