x-kom hosting

[Rozwiazany]Belinea 1980S1- polecacie?

Upośledzony
utworzono
utworzono

Witam, jestem zainteresowany zakupem monitora LCD 19' za około 1000 zł, dobrego m.in. do grania i przeglądania internetu. Wstępnie zdecydowałem się na Belineę 1980S1- miała dużo dobrych opini m.in. odnośnie odwzorowania kolorów. Jednak natknąłem się też na negatywne, m.in. na stronie http://sklep.benchmark.pl/pelny_32337.html . Co o tym myślicie? Radzicie kupić ten monitor czy może macie pomysł na lepszy w podobnej cenie? Z góry dzięki.

przemorski
komentarz
komentarz

Ten monitor jest ok, możesz go śmiało kupować.

Przemek
komentarz
komentarz

Monitor nizly.

Fajna matryca jednak lepszy bedzie ten podany przez popka.

Upośledzony
komentarz
komentarz

Thx za odpowiedzi, tylko martwi mnie jedna rzecz- na stronie, do której linka podalem w poście rozpoczynającym temat, pisali m.in. takie opinie (wprawdzie tylko dwie osoby niezadowolone na siedem, ale zawsze...), że powłoka antyrefleksyjna sprawia na jasnych tłach wrażenie, jakby monitor był posypany śniegiem, czy też że widać smużenie na ciemnych tłach. Mógłby ktoś powiedzieć na ile wiarygodne są te opinie? Bo to mnie przyhamowuje od podjęcia ostatecznej decyzji :/

EDIT: A czemu lepszy byłby ten podany przez Popka? Niby tańszy, więc teoretycznie powinien być gorszy...

Popek
komentarz
komentarz

Bzdury... to jest tzw. złudzenie optyczne ;]

Upośledzony
komentarz
komentarz

e...czyli ci ludzie co tak piszą niby mają coś z oczami, czego większość osób nie ma? Mógłbyś dokłądniej wytłumaczyć? Bo nie wiem czy mi to też nie będzie przeszkadzało....

Popek
komentarz
komentarz

Nie wiem... coś sobie z Ciebie żartowali

PS: Jeśli chodzi o propozyce mojego monitora: nawet jak jest tańszy to może być lepszy, dodam że nasz ekspert Przemek zaakceptował to ;)

Upośledzony
komentarz
komentarz

hm...ze mnie akurat na pewno nie żartowali, bo ja się tam nie wypowiadałem....dobra, mniejsza o to, poszukam co nieco o tym monitorze z Allegro i jeśli będzie miał dobre opinie, kupię go- jeśli nie, to Belineę. Thx za pomoc.

Przemek
komentarz
komentarz

Ja bym nie bral tej Beliney.

Biez tego Benq.

Wieksza rzesza zadowolonych uzytkownikow.

Upośledzony
komentarz
komentarz

Z tym, że szczerze mówiąc jestem laikiem i się trochę nie znam na monitorach. Mógłbym prosić o jakieś konkretne argumenty przemawiające za jego przewagą nad Belineą (poza nieco niższą ceną)? Sorki, że marudzę, ale chcę być zadowolony z zakupu i mieć spokój z monitorami na parę lat ;)

Popek
komentarz
komentarz

Upośledzony Powiem ci jedno BenQ bardzo dobra firma :)

[ Dodano: 2007-06-28, 20:56 ]

zapamiętaj to sobie ;]

Przemek
komentarz
komentarz

Z tego co widac Belinea jeste zainteresowana mala liczba uzytkowniko.

Nie wiem czy Ty tez tak uwazasz ale glosniki w monitorze sa jak najbardziej zbedne.

Tak wlasnie ma Belinea.

Na plus dla Beliny moze byc opcja PIVOT ktora pozwala w niestatndardowy sposob obracac monitorem.

Napisz jeszcze czy jestes nastawiony tylko na gry.

Upośledzony
komentarz
komentarz

Głośniki raczej mi nie są potrzebne- mam w miarę znośny zestaw 2:1. Co do zastosowania- głównie gry i przeglądanie internetu, ewentualnie praca w Wordzie. Jeśli chodzi o filmy- rzadko oglądam na kompie, więc do nich monitor nie musi być dobry.

Przemek
komentarz
komentarz

No jesli jestes napalonym graczem to dla pelnego odwzorowania kolorow i pelni efektow rozwaz zakup zwyklego CRT.

Upośledzony
komentarz
komentarz

nie....CTR raczej zupełnie odpada. Po pierwsze, to przestarzała technologia, po drugie zajmuje dużo miejsca, po trzecie niszczy oczy. Na 100% chcę kupić monitor LCD 19-calowy, pracujący optymalnie w rozdzielczości 1280x1024, dobry m.in. do neta i gier, kosztujący około 1000 zł, nie muszący mieć głośników. Ciągle tylko nie wiem, czy Benq czy Belineę czy jakiś jeszcze inny i co konkretnie za nimi przemawia...

Przemek
komentarz
komentarz
Po pierwsze, to przestarzała technologia, po drugie zajmuje dużo miejsca, po trzecie niszczy oczy.

To fakt ale do gier lepszych monitorow nie ma ;)

Ciągle tylko nie wiem, czy Benq czy Belineę czy jakiś jeszcze inny i co konkretnie za nimi przemawia...

Do 1000zl nie ma lepszego wyboru jak Benq.

Juz Ci pisalem ze jest o wiele wieksze zainteresowanie Benq niz Belinea.

Dodatkowo jeszcze w Benq jest opcja Senseye ktora o wiele poprawai jakosc obrazu.

Popek
komentarz
komentarz

Upośledzony czemu tak sie czepiasz ? BenQ jest najlepsze ;)

Przemek
komentarz
komentarz
Upośledzony czemu tak sie czepiasz ?

Chce dobrze wybrac.

BenQ jest najlepsze ;)

To nie jest wytlumaczenie.

Upośledzony
komentarz
komentarz
Po pierwsze, to przestarzała technologia, po drugie zajmuje dużo miejsca, po trzecie niszczy oczy.

To fakt ale do gier lepszych monitorow nie ma ;)

Nawet jeśli, bardziej jednak cenie sobię wzrok, miejsce na biurku i bycie w miarę na czasie niż minimalnie lepsze kolorki- aż takim maniakiem nie jestem. Dobra...poszukam co nieco więcej na necie o tym Benq i jeśli nie znajdę żadnych niepokojących komentarzy, to pewnie kupię. Jeśli znajdę- napisze jeszcze tu o tym. Dzięki za pomoc.

giancardi
komentarz
komentarz

Być w miarę na czasie..

Przesadziłeś trochę. Masz 12 lat? :)

Bo na tyle taka odpowiedź brzmi.:D

Upośledzony
komentarz
komentarz

Lat mam 18 i nie rozumiem co w mojej wypowiedzi jest dziwnego. Monitory kineskopowe, z tego co się orientuję, wychodzą coraz bardziej z użycia. Nie mówię, że jestem jakimś pustakiem, który wszędzie lata za modą ile się da, ale w "prawie antyk" się nie chcę zaopatrywać, szczególnie, że ma to być sprzęt na kilka lat- równie dobrze mógłbym się ubrać w ciuchy przedwojenne, wykombinować wielką komórkę sprzed 15 lat i tak wszędzie łazić- trochę głupio. Zresztą główny powód to oczy, bo niestety już trochę sobie je spaprałem, prawdopodobnie przez kompa.

Co do zakupu- raczej się już zdecydowałem na tego BenQ (przeczytałem na innym forum długi temat gdzie go w większości chwalili), tylko ciągle mam problem z wyborem miejsca kupna- muszę się dowiedzieć m.in. czy w przypadku reklamacji przy zakupie na odległość gwarant płaci za wysyłkę w obie strony, ale z tym już sobie poradzę. Dzieki jeszcze raz za udzieloną pomoc, temat uważam za zakończony.

BialyNizzle
komentarz
komentarz

a czemuż o LG Flatronach nie wspominacie? fajne mają parametry i ceny :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.