x-kom hosting

Brak obrazu na monitorze, gdy się zresetuje już się nie uruchamia

Vein
utworzono
utworzono

Konfiguracja

Procesor : Intel C2D E8400
Ram : DDR2 4096MB 800MHz OCZ Platinum
K Graficzna : ˙Radeon HD4870 Sapphire 512MB GDDR5, 2xDVI, PCI-E 2.0 Toxic 780/4000
P Główna : Gigabyte EP45-UD3LR, P45
Zasilacz: Chieftec 500W
Dysk: Jakis Samsung (chyba)

Dobra zaczynamy. Problem pojawia sie dośc żadko, jednak jest uciążliwy. Pojawia sie tez często gdy "klęknie" Windows i zrzuca pamiec, gdy sie zresetuje już nie odpala.

Problem jest taki, że nie moge odpalić kompa, a dokładnie wygląda to tak. Odpalam komputer (bądź przy resecie), wiatraki chodzą, napięcie też jest, ale nic nie pojawia sie na monitorze. Dodatkowo jest jeszcze dziwny objaw. Gdy sie zasilanie to słychać jak wiatraki chodzą, po 5-10 sec jest jakby cyknięcie i wiatraki chodza troszke szybciej, po kolejnych 5-10 sec znowu cyknięcie i zwalniają, zrobi tak jeszcze raz i Off. zaraz sie sam włącza i to można tak w kółko :/

Radze sobie z tym, w ten sposób że z tyłu wyłączam zasilacz, i wyłączam listwe na które jest komp podpiety, i tak na ok 10-15 min ide gdzieś. Zregóły po tym czasie odpala i moge działać ile chce :)

Tak na chłopski rozum, podejżewam że coś musie sie ostudzić. Z drugiej strony jak odpale go to może chodzić długo. Ostatnio był 72h na nogach i nic. Sam wyłączyłem i nie było tego problemu.

Z góry dziękuje za jakies podpowiedzi co sprawdzić :)

Mephic
komentarz
komentarz

Program: Everest
Sprawdzić: Temperatura procesora w idle i w stresie (do tego najlepszy będzie OCCT)
Zaraportować: efekty

;)

Wg mnie problem może leżeć też w zasilaczu. Jest nowy? Na gwarancji? Czasem nawet markowy sprzęt może zwariować. ;)

Vein
komentarz
komentarz

Cały zestaw był kupowany w Maju, więc wmiare nowy jest. Zaobserwowałem jeszcze jedną rzecz, choc może to normalne :) Ten przycisk na zasilaczu do wyłanczania, jest dość cieply.

Wsumie nie miałem problemu tak z 2 miechy do wczoraj :) Dzisiaj rano odpaliłem kompa to po 2 sec sie odrazu wyłączył, po to żeby sie za chwile włączyć i odpalić już normlanie :)

Ciekawa sprawa bo po 2 dniach problem ustał :) Pewnie do za kilka miesięcy znowu wystapi :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.