x-kom hosting

Przekroczenie limitu obciążenia

arabeska
utworzono
utworzono

Witam,

mam taki problem. Firma, u której wykupiła serwer, co jakiś czas pisze mi o przekroczeniu limitu obciążenia.

Statystyki obciążenia w dniu 23-09-2009:

Procesor: 0.3% (limit: 3%)
Pamięć RAM: 2.01% (limit: 2%)
Obciążenie MySQL: w normie.

Na serwerze o którym mowa mam umieszczony sklep, który nie odwiedza jakaś zastraszająca liczba osób. Ponadto umieściłam na nim zdjęcia, które pojawiają się na Allegro (tzn. wklejam je podając odnośnik do "mojego"serwera), w moich aukcjach, których mam zazwyczaj ok. 30. Czy to to powoduje obciążenie. I czy coś da się na to poradzić?

Pozdrawiam,
A

czoobek
komentarz
komentarz

Masz jakiś cache zainstalowany w tym skrypcie sklepu?
Jeżeli nie masz tego włączonego to włącz i powinno spaść obciążenie

necik
komentarz
komentarz

[quote name='arabeska' date='24 wrzesień 2009 - 11:02 ' timestamp='1253782931' post='867076']
Na serwerze o którym mowa mam umieszczony sklep, który nie odwiedza jakaś zastraszająca liczba osób. Ponadto umieściłam na nim zdjęcia, które pojawiają się na Allegro (tzn. wklejam je podając odnośnik do "mojego"serwera), w moich aukcjach, których mam zazwyczaj ok. 30. Czy to to powoduje obciążenie. I czy coś da się na to poradzić?
[/quote]
Ile dokładnie masz odsłon dziennie?

arabeska
komentarz
komentarz

Ciężko mi powiedzieć, czy mam zainstalowany jakiś cache, więc nie wiem, jak go włączyć. Czy może to jakoś sprawdzić?

Jeśli odsłony, to odwiedziny konkretnych osób, to jest ich ok 20 dziennie. A jeśli to ilość stron, które te osoby oglądały, to jest ich ok. 200.

Proszę mną pokierować, gdyż nie chce, by mi zablokowali serwer.

Pozdrawiam,
A

czoobek
komentarz
komentarz

Firma w której się Pan hostuje jest niepoważna.
Przy takiej ilości odwiedzin nie idzie "zajechać" apacza.

Proszę podać jaki ma Pan skrypt sklepu, spróbuję pomóc

arabeska
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Krystian Boost.pl' date='24 wrzesień 2009 - 22:26 ' timestamp='1253823974' post='867535']
Firma w której się Pan hostuje jest niepoważna.
Przy takiej ilości odwiedzin nie idzie "zajechać" apacza.

Proszę podać jaki ma Pan skrypt sklepu, spróbuję pomóc
[/quote]

Czy jest to plik index.php?

PS Nie jestem Panem, tylko Panią :)

czoobek
komentarz
komentarz

[quote name='arabeska' date='25 wrzesień 2009 - 11:25 ' timestamp='1253870721' post='867636']
Czy jest to plik index.php?
[/quote]
Nie, najlepiej proszę o podanie adresu do sklepu, sprawdzę co to za oprogramowanie i ewentualnie coś doradzę
[quote name='arabeska' date='25 wrzesień 2009 - 11:25 ' timestamp='1253870721' post='867636']
PS Nie jestem Panem, tylko Panią :)
[/quote]
Przepraszam, nie widziałem ;)

arabeska
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Krystian Boost.pl' date='25 wrzesień 2009 - 14:20 ' timestamp='1253881226' post='867711']
Nie, najlepiej proszę o podanie adresu do sklepu, sprawdzę co to za oprogramowanie i ewentualnie coś doradzę

Przepraszam, nie widziałem ;)
[/quote]

Super, byłabym ogromnie wdzięczna. Adres sklepu wyśle na maila. Na forum nie można chyba się "reklamować" :)

czoobek
komentarz
komentarz

Z tego co widzę jest to quick.cart
Akurat tego skryptu za dobrze nie znam, więc radzę zapytać się webmastera czy włączył w tym skrypcie cache.
Dodatkowo firma w której się Pani hostuje mogła by włączyć mod_deflate na serwerze to by zaoszczędziło wiele transferu (choć przy takich odwiedzinach raczej nie generuje Pani dużo)

Polecam zmianę albo firmy alb o skryptu z jakiego Pani korzysta
Na rynku jest wiele darmowych i dużo lepszych rozwiązań niż quick.cart

arabeska
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote name='Krystian Boost.pl' date='25 wrzesień 2009 - 19:43 ' timestamp='1253900615' post='867960']
Z tego co widzę jest to quick.cart
Akurat tego skryptu za dobrze nie znam, więc radzę zapytać się webmastera czy włączył w tym skrypcie cache.
Dodatkowo firma w której się Pani hostuje mogła by włączyć mod_deflate na serwerze to by zaoszczędziło wiele transferu (choć przy takich odwiedzinach raczej nie generuje Pani dużo)

Polecam zmianę albo firmy alb o skryptu z jakiego Pani korzysta
Na rynku jest wiele darmowych i dużo lepszych rozwiązań niż quick.cart
[/quote]

Dzięki za odpowiedź. Nie bardzo odpowiada mi zmiana skryptu, gdyż za ten zapłaciłam. Czy nie ma innej opcji, która może powodować zużycie, o którym pisałam na początku? Nie wiem, czy wyraziłam się jasno, ale wejść do sklepu jest tyle ile pisałam, a na moje aukcje Allegro zagląda miesięcznie kilka tysięcy osób. A wtedy chyba za każdym razem, gdy ktos ogląda aukcję, to dochodzi do łączenia z serwerem, na którym mam zdjęcia (czyli tym, gdzie mam sklep).
(Forma Pan/Pani jest strasznie upierdliwa... mam nadzieje, ze jej brak nie jest problemem :)

czoobek
komentarz
komentarz

a quick.cart nie jest darmowy?
Jaki transfer miesięcznie generujesz?

arabeska
komentarz
komentarz

[quote name='Krystian Boost.pl' date='26 wrzesień 2009 - 15:48 ' timestamp='1253972922' post='868487']
a quick.cart nie jest darmowy?
Jaki transfer miesięcznie generujesz?
[/quote]


Z tego co widzę, to ok. 400 megabajtów wykorzystałam w sierpniu. A we wrześniu, do dziś, 21% (ale nie wiem dokładnie ile, bo nie ma jeszcze statystyk na ten miesiąc).

Quick.cart jest pewnie darmowy, ale jak ktos mało się zna i nie ma czasu... Po prostu jeden koleś za pieniądze zrobił mi odpowiednia grafikę i przerobił gotowca tak, aby bardziej mi pasował. Nie zrobił tego rewelacyjnie, ale działa, więc nie jest źle :)

czoobek
komentarz
komentarz

W takim razie masz 2 opcje:
- zgłoś się do tego kolesia by Ci zoptymalizował to (włączył cache itp)
- zmień firmę hostingową, która nie ma tak restrykcyjnych zasad

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.