x-kom hosting

Zmieniona rozdzielczość na ekranie, czy to karta graficzna?

Mx440
utworzono
utworzono

Pomocy ! Mam taki problem i nie wiem czy muszę kupić nową kartę graficzną albo co innego. Otóż pewnego dnia włączyłem komputer i niby wszystko było Ok, ale... zauważyłem że przestawiła mi się rozdzielczość i nie mogłem tego zmienić, na dodatek nie dało się włączyć stanu wstrzymania (mam komputer stacjonarny). To jeszcze nie koniec gdy włączyłem po raz drugi komputer na samiutkim początki literki (te w lewym górnym rogu)co 2 były czerwone, a w trakcie ładowania windowsa na tych czterech falowanych prostokącikach widziałem jakieś cieniutkie paski. Po załadowaniu na czarnym ekranie pojawiły się długie cieniutkie białe paseczki które idą przez cały monitor. I tak cały czas... Co to jest ?

I chciałbym dodać że moja karta graficzna to Nvidia Geforce4 mx 440.

Dzidas
komentarz
komentarz

Pierwsze co bym zrobił na twoim miejscu to po prostu zainstalował jeszcze raz sterowniki i zobaczył efekt. Choć z drugiej strony wspominałeś coś o białych paskach na monitorze, podejrzewam, że mogą to być przepalone piksele i wina leży po stronie monitora. Jeśli chodzi ( jak wspomniałeś) o ,,literki (te w lewym górnym rogu)co 2 były czerwone``, mój kolega miał podobny problem i była to wina kabla od monitora.

Mlody1v
komentarz
komentarz

hm... sprawdź kondensatory na karcie graficznej, jeśli są wypukłe karta...
jeśli nie ma problemu
to spr. wgrać nowe sterowniki, jeśli nie pomoże to spr format...

Pozdrawiam

Mx440
komentarz
komentarz

Podłączałem już 2 monitory i to samo a ze sterownikami było tak że nawet jak je zainstalowałem to i tak nie odnajdywało ich.

Mlody1v
komentarz
komentarz

[quote name='Mlody1v' date='23 wrzesień 2009 - 17:16 ' timestamp='1253722571' post='866673']
hm... sprawdź kondensatory na karcie graficznej, jeśli są wypukłe karta...
[/quote]

sprawdzone? są ok? !

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.