x-kom hosting

Długie włączanie systemu, ciągłe instalowanie tych samych programów

gaja95
utworzono
utworzono

Witam !!
Kupiłem komputer ale nie bylo w nim ramu i postanowiłem przelorzyc dysk twardy do drugiego kompa i zainstalowałem win xp lecz gdy kupilem juz ram i go wlozylem i podlaczylem dysk komputer uruchomil sie i pokazal sie obrazek plyty glownej i zaczoł sie ladowac ale nie windows sa tam opce f1 bios f12 bott i pozniej juz czarno nic sie nie dzieje bezczynność.
W serwisie powiedzieli mi że nie wolno instalować windows na innym kompie tylko tam gdzie będzie chodził próbowałem instalować go z płytki ale się nie botuje a napedy sa dobre i dalem cd-rom na 1 miejsce
prosze o pomoc :(
Z góry dziękuje!

rokko
komentarz
komentarz

[quote]pozniej juz czarno nic sie nie dzieje bezczynność. [/quote]
Tak, ponieważ jest konflikt sterowników. Musisz całkowicie na nowo zainstalować system. Sformatuj obecną partycje z Windows i ponów procedurę instalacji.

gaja95
komentarz
komentarz

[quote name='rokko' date='22 wrzesień 2009 - 08:24 ' timestamp='1253600663' post='865899']
Tak, ponieważ jest konflikt sterowników. Musisz całkowicie na nowo zainstalować system. Sformatuj obecną partycje z Windows i ponów procedurę instalacji.
[/quote]
Tak tylko ze jakjuz mówiłem płyta se nie botuje wiec morzesz mi jakos to rozwinąc jak to zrobic????? jak sformatowac i pozniej zainstalowac

BlackRaven
komentarz
komentarz

Albo coś nie tak z napędem CD/DVD, albo z płytą z windowsem, albo źle ustawiłeś bootowanie w biosie. Innych możliwości raczej nie ma.

marcino1010
komentarz
komentarz

Ustaw w biosie boot 1st na CD/DVD i będzie ok. Powinno ruszyć.

gaja95
komentarz
komentarz

[quote name='marcino2222' date='22 wrzesień 2009 - 14:43 ' timestamp='1253623424' post='865979']
Ustaw w biosie boot 1st na CD/DVD i będzie ok. Powinno ruszyć.
[/quote]
Tak tylko juz robilem wszystko sprawdzalem napedy są ok bot dobrze ustawiony na 1 miejsce nawet na innym forum powiedzieli rzebym zresetowal bios poprzez wyciagnieciebateri na 40 min i nie pomogło a plytka z windows jest ok wiec nie wiem ???

Banita85
komentarz
komentarz

[quote]40 min [/quote] 40 min, 15min, 5 min... Powiedźcie mi kto te bzdury opowiada, na tym forum na innych forach, jak to się dzieję... Czy jak telewizor dla przykładu odłączycie z gniazdka, to też czekacie jakiś magiczny czas te 40min zanim się wam wyłączy? Bo jakoś w to nie wierzę ;) to dla czego odłączony od prądu komputer i po wyjęciu baterii musi jeszcze postać jakiś magiczny czas (a rozpiętość tej magii jest zaskakująca nawet dla najstarszych górali :D ) żeby się bios zresetował? Bo chyba jestem na to za głupi albo po prostu coś tu nie pasuje :D

A co do tematu - żeby wykluczyć/potwierdzić problem z botowanie płyty czy też uszkodzonym napędem, to pożycz jakąś botującą płytę od kolegi (niech to będzie inny Windows czy tez jakaś dystrybucja linuksa obojętnie co) i spróbuj uruchomić PC z tej płyty. Jeżeli płyta nie wystartuje (mimo dobrze ustawionego bootowania w BIOS) podepnij inny napęd (lub jeżeli płyta ma taką możliwość spróbuj zabootować pendriv`a z jakąś zainstalowaną na nim dystrybucją Linuksa).

gaja95
komentarz
komentarz

[quote name='Banita85' date='22 wrzesień 2009 - 21:47 ' timestamp='1253648865' post='866297']
40 min, 15min, 5 min... Powiedźcie mi kto te bzdury opowiada, na tym forum na innych forach, jak to się dzieję... Czy jak telewizor dla przykładu odłączycie z gniazdka, to też czekacie jakiś magiczny czas te 40min zanim się wam wyłączy? Bo jakoś w to nie wierzę ;) to dla czego odłączony od prądu komputer i po wyjęciu baterii musi jeszcze postać jakiś magiczny czas (a rozpiętość tej magii jest zaskakująca nawet dla najstarszych górali :D ) żeby się bios zresetował? Bo chyba jestem na to za głupi albo po prostu coś tu nie pasuje :D

A co do tematu - żeby wykluczyć/potwierdzić problem z botowanie płyty czy też uszkodzonym napędem, to pożycz jakąś botującą płytę od kolegi (niech to będzie inny Windows czy tez jakaś dystrybucja linuksa obojętnie co) i spróbuj uruchomić PC z tej płyty. Jeżeli płyta nie wystartuje (mimo dobrze ustawionego bootowania w BIOS) podepnij inny napęd (lub jeżeli płyta ma taką możliwość spróbuj zabootować pendriv`a z jakąś zainstalowaną na nim dystrybucją Linuksa).
[/quote]
no zmieniłem napęd i nic nawet z innym windowsem bo to sie stalo gdy zainstalowalem window na innym kompie przelozylem dysk z mojegi i zrobilem blad bo ue mozna

BlackRaven
komentarz
komentarz

[quote name='Banita85' date='22 wrzesień 2009 - 21:47 ' timestamp='1253648865' post='866297']
to dla czego odłączony od prądu komputer i po wyjęciu baterii musi jeszcze postać jakiś magiczny czas (a rozpiętość tej magii jest zaskakująca nawet dla najstarszych górali :D ) żeby się bios zresetował? Bo chyba jestem na to za głupi albo po prostu coś tu nie pasuje :D
[/quote]Na płycie głównej, oraz w zasilaczu są kondensatory, które [u]mogą[/u] podtrzymać napięcie nawet kilka minut, mimo wyjęcia bateryjki. Dlatego najlepiej resetować bios przyciskiem (jeśli płyta główna ma takowy), albo zworką.

[quote name='gaja95' date='23 wrzesień 2009 - 09:13 ' timestamp='1253690007' post='866407']
no zmieniłem napęd i nic nawet z innym windowsem bo to sie stalo gdy zainstalowalem window na innym kompie przelozylem dysk z mojegi i zrobilem blad bo ue mozna
[/quote]Pisz po polsku, tego bełkotu nikt nie zrozumie.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.