x-kom hosting

GeForce 9800GT Blue Screen po zainstalowaniu sterowników

Gość
utworzono
utworzono

Witam.Mam mały problem prawdopodobnie z kartą graf od nvidia oznaczoną numerkiem 9800GT.Uszczesliwiony kupnem najnowszej czesci NFS usiadlem sobie w fotelu zainstalowalem spolszczona wersje tej gry po czym .....gralem sobie bez problemow.Kolejnego dnia po wlaczeniu gry i probie przejechania kilometrów niestety ale moim oczom ukazal sie znany wszystkim graczom widok zaciętej gry ,dźwięk się zwiesił.Ja hardy gracz ,nie poddawałem się i restartowałem komputer aż do skutku co prawda moja gra kończyła się na jednym wyścigu ale ....zawsze coś.Kolejnego razu pojawił się Windowsowy error ,zeby nie było za nudno próbę później pojawił się Blue Screen .
Wszystkie moje problemy zaczęły się od zainstalowania najnowszych sterowników ze strony ukochanego producenta (co okazalo sie zapewne przyczyna problemu).Czy ktos ma jakies propozycje co i jak zrobic zeby bylo dobrze? Moze jest ktos posiadaczem dokladnie tego modelu i podzieli sie informacja nt. numerka wersji swoich sterowników (mam nadzieje ze stabilnych)

Podaje specyfikacje mojego PC dodatkowo :
Core 2 Duo E500
2 GB Ram
GeForce 9800 GT
OS : WIN XP / SP 3
Karta nie podkręcana.

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz (edytowane)

Na 99% wina leży po Twojej stronie, a nie po stronie "ukochanego producenta". Podaj temperatury podzespołów [b]w stresie.[/b] Podaj całą konfigurację komputera, a nie wybrane przez siebie podzespoły. No chyba, że nie masz płyty głównej... Napisz jeszcze jaki masz zasilacz.

Przeczyść wnętrze obudowy z kurzu. Sprawdź czy wszystkie radiatory są mocno zamontowane i czy wszystkie wentylatory działają jak trzeba. Je też przeczyść z kurzu. Pospinaj kable. Dociśnij wszystkie wtyczki.

Nie pomoże to co wyżej to debuguj dmp.

[quote]Core 2 Duo E500[/quote]
Nie ma takiego procesora.

Gość
komentarz
komentarz (edytowane)

[quote]Przeczyść wnętrze obudowy z kurzu. Sprawdź czy wszystkie radiatory są mocno zamontowane i czy wszystkie wentylatory działają jak trzeba. Je też przeczyść z kurzu. Pospinaj kable. Dociśnij wszystkie wtyczki.[/quote]

Tak tak.I tutaj kolejne podziękowania dla Panów serwisantów ,którzy założyli przy kupnie PC plomby gwarancyjne,for ever ma się rozumieć.

[quote]Nie ma takiego procesora. [/quote]

Mała literówka - E5200.

Płyta główna : Gigabyte EP35-DS3L

[b]Praca w stresie poszczególnych podzespołów :
[/b]
-HDD : 38 stop.
-PROC. : 1562 RMP
-GRAF. : 61 stop.
-PŁYT.GŁÓWN.: 48 stop.



[b]Praca przy włączonym PC : [/b]
-HDD : 33 stop.
-PROC. : 1360 RMP
-GRAF. : 50 stop.
-PŁYT.GŁÓWN.: 43 stop.

A zasilacz to tajemnica - tak jak wyżej plomby gwarancyjne.
Chyba pozostanie mi mała ingeracja w soft,jak bedzie cos nie tak z PC ze strony "fizycznej" to leci odrazu do serwisu.

Spróbuje zdebuggowac jeszcze.
#EDIT
[quote]Probably caused by : nv4_disp.dll ( nv4_disp+127f87 )
[/quote]
Hmm i wszystko jasne ?

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz (edytowane)

Temperaturki są dobre. Nie podałeś temperatury CPU ale można założyć, że jest ok (nv4_disp.dl to ewidentnie błąd sterownika nvidii). Odinstaluj sterowniki do karty graficznej. W [b]trybie awaryjnym[/b] przeczyść pozostałości po nich programem Driver Sweeper. Restart i instalujesz najnowsze ze stronki nvidii. Następnie uaktualnij [url="http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Program,Windows,12667.html"]DirectX[/url]

Jeżeli to nie pomoże to najprawdopodobniej winny jest zasilacz. Nie trzymając napięć powoduje crashe przy wiekszym obciążeniu grafiki.

@Barthekk
[quote]Ja hardy gracz ,nie poddawałem się i restartowałem komputer aż do skutku co prawda moja gra kończyła się na jednym wyścigu ale ....zawsze coś[/quote]
I jeśli się potwierdzi z tym zasilaczem to zrobiłeś bardzo głupio. Mogłeś wysłać ten swój sprzęt w zaświaty...

@Barthekk
[quote]Tak tak.I tutaj kolejne podziękowania dla Panów serwisantów ,którzy założyli przy kupnie PC plomby gwarancyjne,for ever ma się rozumieć[/quote]
Możesz podziękować jedynie sobie. Taka jest polityka większości serwisów. Założyć kiepski zasilacz powodujący problemy oraz plombę aby nie znający się na sprzęcie klient musiał do nich wracać co jakiś czas. Sam jesteś sobie winien. Ty kupiłeś zaplombowany komputer więc sam się zrobiłeś w bambuko. Oni tylko w ten sposób zarabiają.

Jeżeli nie pomoże to co napisałem powyżej to nie pozostaje Ci nic innego jak wrócić do serwisu i kupić [b]porządny[/b] zasilacz. Na zdjęcie plomby pewnie nie będzie szans ze względu na gwarancję. Ale próbuj....

Gość
komentarz
komentarz

[quote]I jeśli się potwierdzi z tym zasilaczem to zrobiłeś bardzo głupio. Mogłeś wysłać ten swój sprzęt w zaświaty...
[/quote]

[quote]
Możesz podziękować jedynie sobie. Taka jest polityka większości serwisów. Założyć kiepski zasilacz powodujący problemy oraz plombę aby nie znający się na sprzęcie klient musiał do nich wracać co jakiś czas. Sam jesteś sobie winien. Ty kupiłeś zaplombowany komputer więc sam się zrobiłeś w bambuko. Oni tylko w ten sposób zarabiają.[/quote]

Take it easy man.Komp jest na gwarancji wiec nie ma co pUakac poki co bo wszystko smiga i hula jesli chodzi o temperaturki.A zakup zasiłki przemyslalem więc to nie jest tak do konca jak mowiszl. ;)
Spróbuje wieczorem ze sterownikami sie pobawic i dam znac , a jakie zainstalowac ? 190.62 WHQL - najnowsze powodujace destabilizacje podczas grania?

czynmydobro4fun
komentarz
komentarz

One powinny być ok. Tyle, że przeinstaluj je tak jak opisałem powyżej. Możesz jeszcze próbować poprzednich wersji ale wydaje mi się, że jeżeli one nie będą śmigać to inne też nie.

Gość
komentarz
komentarz

No i tutaj pojawia się kolejny problem...mam małe kłopoty co do trybu awaryjnego.Zgodnie z zaleceniami na innych forach ustawia się go od F8 do F12.Niestety ale u mnie w trakcie bootowania pod tymi klawiszami znajduje się tylko edycja ustawien podstawowych PC (BIOS) oraz opcje bezposredniego rozruchu (czy z HDD czy moze z CD).Macie jakies pomysly?

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.