x-kom hosting

Świeci się kontrolka, ale komputer się nie uruchamia

kangurek91
utworzono
utworzono

Witam,
Mój problem jest następujący: wstałam dzisiaj rano i chciałam uruchomić komputer. Pojawił się ekran ładowania Windows i komputer się wyłączył, za drugim razem to samo, za trzecim w ogóle nie chciał się uruchomić. Świeci się tylko kontrolka na płycie głównej, żaden wentylator się nie kręci, nie ma żadnego dźwięku, po prostu nie reaguje. Mam już za sobą przepinanie zworki przy baterii, wyjmowanie samej baterii, odłączanie wszystkiego oprócz procesora i nic. Kompletnie żadnej reakcji. Sprawdziłam (wizualnie) kondensatory na płycie - wyglądają ok. Zasilacz też nie wygląda na spalony, procesor cały, nic nie śmierdzi w środku. Powiedzcie, proszę, co to może być i jak sobie z tym poradzić. Szukałam już na innych forach i wyszło, że może trzeba wymienić bateryjkę na płycie (ale skoro bios odpalał na początku, to chyba nie o to chodzi?), zasilacz, płytę albo procesor. Albo wszystko na raz... Tylko od czego zacząć i jak na pewno zdiagnozować, co mogło się stać? Proszę, pomóżcie, dobrzy ludzie :)
Kinga

Piżol
komentarz
komentarz (edytowane)

W jaki sposób stwierdziłaś okiem, że zasilacz jest sprawny?
Na twoim miejscu pożyczyłbym od kogoś inny, ponieważ skoro wciskasz przycisk Power i nic się nie dzieje, to mi to wygląda na padnięty zasilacz. Kiedy spalił mi się procesor, wiatraki się kręciły i głośnik piszczał.

kangurek91
komentarz
komentarz

NapisałAM (ja nick wskazuje, jestem kobietą), że nie wygląda na spalony. A na takiej podstawie, że rozkręciłam i nie wygląda, co oczywiście o niczym nie świadczy. Jutro rano postaram się jakiś pożyczyć, bo wydawać kasę na nowy nie bardzo mam ochotę tak od razu, jeśli to nie to. A dlaczego dwa razy się uruchomił i wyłączył, skoro to zasilacz? Nie powinien jakoś "pyknąć" albo coś? Nie było żadnego dźwięku. Teraz sobie przypomniałam, że przecież listwa mi się ostatnio spaliła... może przez zasilacz albo to ona go za sobą pociągnęła?

rokko
komentarz
komentarz

Podaj markę i model tego zasilacza. Ile miał lat? Sprawdź kondensatory na płycie głównej czy aby nie są spuchnięte. Dociśnij wtyczkę zasilacza do płyty głównej.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.