x-kom hosting

Komputer nie uruchamia się z klawiaturą podpiętą pod PS/2

konrak
utworzono
utworzono

Witam mam pewien problem, a mianowicie, kiedy próbuje uruchomić komputer z podpiętą klawiaturą lub myszą pod PS/2 na ekranie nic się nie wyświetla i komputer wydaje pięć krótkich sygnałów dźwiękowych. Jeśli klawiaturę odepnę to komputer odpala się normalnie. Jeżeli używam myszy i klawiatury pod USB to wszystko gra. Czego to może być powód ?? Pozdrawiam i z góry dziękuje

Alron
komentarz
komentarz

Możliwe, że masz coś na płycie głównej popsute. Zapewne coś, co odpowiada za wejście od klawiatury. (Ja tak mam z USB i komputer się nawet nie zaskakuje, gdy jest włożony kabel USB, a gdy go podłączam z włączonym komputerem, to zasilacz się wyłącza. Sprawdź, czy coś na płycie głównej nie wygląda źle, czy żadne bezpieczniki się nie przepaliły.

  • 2 tygodnie później...
jozek1313
komentarz
komentarz

Gby włanczam kompa niediała mi klawiatura i wyświetla mi się napis :keyboard error or no keyboard present ale klawiatura jest podłączona. Próbowałem i na ps2 i na usb ale tak czy tak niedziała.
PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ!!!!!!!!!!

zima2005
komentarz
komentarz

A może podłączyłeś klawiaturę pod wejście myszki i na odwrót na obudowie obok wejść masz małe rysunki co do czego wpiąć, poza tym są jeszcze kolowy końcówek.

jozek1313
komentarz
komentarz

dobrze podłączyłem a pozatym próbowałem też na usb i nie działa

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.