x-kom hosting

[400-500zł] Odtwarzacz MP3 + kompakty

FlameRunner
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam.
Odczułem ostatnio potrzebę posiadania jakiegoś plejerka MP3. Założenia są takie:
- Słuchawki - otwarte lub półotwarte kompakty o możliwie największej wytrzymałości (Koss Porta?).
- Playerek - mile widziana obsługa bezstratnych formatów kompresji (APE, FLAC). Może obsługiwać jakiś format własny, jak to mają np. iPod'y, byle istniało wygodne narzędzie konwertujące APE, FLAC na tenże format.
- Brzmienie - o ile słuchając w cichym otoczeniu (dom) preferuję klarowność i neutralność dźwięku (SHP8900), o tyle nie raczej nie mam nic przeciwko sprzętowi mobilnemu, który zagra bardziej "efekciarsko".
- Cena - 400-500zł, w miarę możliwości wolałbym znaleźć się bliżej tej niższej kwoty.

Doświadczenia ze sprzętem tego typu mam raczej małe. W zasadzie udało mi się przesłuchać iPod Classic 30GB + Koss Porta Pro oraz iPod Nano 4GB + Creative Fatal1ty.
Pierwszy zestaw wywarł na mnie pozytywne wrażenie, brzmienie jak najbardziej mi się spodobało. Na upartego mógłbym się doczepić, że na max. głośności mogłoby grać ciut głośniej.
A drugi... No cóż, wiem już dlaczego Fatale uchodzą za szmelc. :E

No dobra, chyba napisałem wszystko co trzeba.

Pomóżcie mi coś sobie wybrać. ;)

EDIT: Nie mam nic przeciwko sprzętowi używanemu ani jego modowaniu.

Gość
komentarz
komentarz

Jak dla mnie sprawdziłoby się tu połączenie iRiver E50 + AKG K420. Pierwszy zaoferuje Ci FLAC, w miarę dobrą jakość dźwięku i bardzo dobre parametry użytkowe, słuchawki zaś są wytrzymalsze od KPP, grają od nich pełniej a także mają podbity midbass dający bardzo miły dla ucha efekt. Wejdą też na większe głowy, co przy KPP może być kłopotliwe.

FlameRunner
komentarz
komentarz

[i]"w miarę dobrą jakość dźwięku"[/i] - takie określenie IMO nie ma sensu. Należałoby raczej odpowiedzieć na pytanie, czy jakość jest wystarczająca dla K420. ;)
Poza tym zakup tego plejerka o pojemności większej niż 2GB wiąże się z przekroczeniem budżetu. I tutaj rzecz o której zapomniałem pisząc pierwszego posta - 4GB w zasadzie jest dla mnie minimalną pojemnością.
[i]"Wejdą też na większe głowy"[/i]. Totalnie nie robi mi to różnicy, bo i KPP wchodzą z pewnym zapasem.
Powiedz mi natomiast czy K420 nie spadną z głowy przy jakichś gwałtowniejszych ruchach? (W recenzji tego zabrakło.)

Gość
komentarz
komentarz

Jest. ;)

No niestety.... chyba że brałbyś model T6. On również odtwarza FLAC i ma format bardziej kompaktowy.

K420 to model tak czy siak dociskowy - tak samo jak KPP i KSP. Nałaziłem się w nich sporo i chyba nigdy mi jeszcze nie zleciały z uszu, także w zakresie tej rzeczy możesz być naprawdę spokojny. Środek słuchawki opiera się w obrębie małżowiny, a ta działa jak naturalny system przeciw przemieszczaniu się jej zbyt mocno.

FlameRunner
komentarz
komentarz

[i]"model T6"[/i] którego najpojemniejsza wersja ma zaledwie 4GB.
Zaczynam się zastanawiać nad jakimś używanym iPod'em classic 30GB 5G + instalacja Linux'a (najpewniej Rockbox, który by mi dał obsługę Monkey's Audio i FLAC). Czy będzie wystarczający dla K420?
Z czym, że Ty masz dużo większą głowę. Także byłoby miło jakby się wypowiedział ktoś o bardziej... standardowych wymiarach. ;)

Gość
komentarz
komentarz

Czyli to co określiłeś jako minimum.

Tak, choć sam śmiechPoda w życiu bym nie kupił, takie mam osobisty stosunek do tego urządzenia.

K420 nawet w pozycji "nieużywanej" i na zerowym rozsuwie generują dosyć dobry docisk do głowy, jednakże nie męczący nawet przy dłuższym odsłuchu. Z K4xx z tego co wiem tylko dwie osoby mają jakiekolwiek modele - 420 ja, 430 kajzer.

FlameRunner
komentarz
komentarz (edytowane)

[b]Absolutne[/b] minimum.

Dlaczego go tak nie lubisz? Tzn. co wg Ciebie inżynierzy Apple skopali?
Generalnie skoro mówisz, że wystarczy, to coraz bardziej jestem przychylny parce iPod + K420.

Możesz jeszcze polecić jakieś kompakty do 200zł, które [b]nie[/b] będą od AKG?

Kaaajzeer, choć tutaj...

Gość
komentarz
komentarz

Więc absolutnie jest spełnione owe minimum.

^_^

Hmmm... to tak samo mogę się zapytać czy coś AKG sobie przeskrobało. Prócz KPP/KSP możesz poszukać Sennów Precision HD228 i HD238.


Pisz na PW?
[color="#FF0000"]+ jako że wątek bardziej zbacza w zakresie problemu wyboru playera, przenoszę.[/color]

FlameRunner
komentarz
komentarz (edytowane)

...ale wolałbym więcej.

?

Ja nie mówię, że AKG złe, po prostu chciałem uzyskać info o ew. alternatywie. Powiedz jeszcze coś więcej o nich. ;)

Jutro. Dzisiaj nie mam już siły na wytworzenie PM'ki...
EDIT: Skoro w.w. iPod wystarczy do K420 i podobnych, to w zasadzie temat możesz przenieść z powrotem.

kajzer
komentarz
komentarz

co do 430 - moim zdaniem przemawia za nimi fakt, że są zamknięte (raczej ważna rzecz w słuchawkach, które będą używane poza domem) i mają inne gąbki, dzięki czemu lepiej izolują. na głowie trzymają się dobrze, raczej nie ma możliwości by spadły, bo ciężko je nawet trochę przesunąć bez użycia rąk ;)

  • Dobra wypowiedź 1
FlameRunner
komentarz
komentarz

Zamkniętych słuchawek nie kupię, bo moje uszy konstrukcji tego typu zwyczajnie nie tolerują. ;)
A skoro mówisz, że siedzą dobrze, to jestem coraz bardziej przekonany do bliźniaczych K420.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.