x-kom hosting

Komputer nie włącza się, może spalony mostek północny

adi1211
utworzono
utworzono

Witam
Wyjechałem na tydzień z domu. Komputer był użytkowany przez około połowe mojego wyjazdu po czym przestał się włączać. Po powrocie rozebrałem go i zobaczylem ze radiator z mostka polnocnego jest odczepiony z jednego wtyka i w ogóle nie dociśnięty był do mostka. Komputer po wcisnieciu power ruszy tylko wiatraczkami i nic. Po wcisnieciu power i trzymaniu przycisku reset chodzi "niby" normalnie dysk slychac ze pracuje, wiatraczki chodzą ale na ekranie nic sie nie wyświetla. Boję sie ze to moze byc spalony mostek polnocny ale moze to cos innego ? Co waszym zdaniem powinieniem jeszcze sprawdzic przed wywaleniem tej plyty do smieci.
Specyfikacja komputera to:
Mobo: Gigabyte m55plus-s3g
Proc: AMD Athlon x2 5000+
GPU: Gforce 7900gs
PSU: Amacrox Warrior 450W
Ram: 2x 1gb Patriot 800mhz

rokko
komentarz
komentarz

[quote]ale moze to cos innego[/quote]
Standardowo, sprawdź napięcia zasilacza, kondensatory czy nie są spuchnięte itp. Po tych zabiegach będzie można podjąć kolejne kroki zmierzające do rozwiązania problemu.

adi1211
komentarz
komentarz

Zasilacz sprawdzany na innym komputerze - sprawny. Kondensatory wyglądają jak nówki :)

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.