x-kom hosting

Ciągły dźwięk znajdowania nowego sprzętu i zepsuta karta graficzna

Jonnynoob
utworzono
utworzono

Witam,

Cóż tytuł mówi sam za siebie... W przypływie niezadowolenia z jakości grafiki w grze World of Warcraft postanowiłem trochę podkręcić mój wiekowy już komputer, moja konfiguracja to:

400W zasilacz firmy topower (nie do końca jestem pewien ale jeżeli marka będzie istotna to rozkręcę obudowę i sprawdzę)
Mobo: DFI NF4 SLI - DR
GPU: Gigabyte 6800gt (chłodzenie wymienione na miedzianego Zalman'a)
Pamięć: 2x 512 Ram Samsung 400 MzH
CPU: AMD Athlon 64 3000+

Dostałem ten komputer pod koniec gimnazjum no a teraz na drugi rok studiów się wybieram więc już swoje przeżył, oczywiście jak go kupowałem to jako gówniarz myślałem tylko o podkręceniu wszystkiego, no ale ponieważ wszystko chodziło płynnie to pomysł szybko porzuciłem...

No ale ostatnio jedyna gra w którą regularnie ciupie zaczęła się lekko ciąć no więc przypomniałem sobie że przecież kupiłem kompa do OC, no i strzeliło mi do głowy żeby go trochę podrasować >.<

Najpierw zaktualizowałem stery chipsetu i grafiki, a ponieważ o OC wiem niewiele postanowiłem zdać się na najnowszą wersje programu nTune

po kilu sesjach w owym programie ustaliłem mniej więcej najszybsze działające taktowania...

FSB z 200 > 220

timingi z 8 3 3 na 6 3 3

szyna pci-e z 2500 na 2875

a rdzeń gpu z 350 na 401

niestety mimo że testy stabilności ntune wychodziły pomyślnie to podczas gry w WoWa 2 razy ujżałem błękitny ekranik więc nieco obniżyłem te parametry i ustawiłe regułe że podczas gry miałem takie oto ustawienia:

FSB: 212
timingi: 8 3 3
Gpu: 391
szyna pci-e 2800

Działało i nie przejmowałem się zbytnio lekkim mruganiem Czcionek w grze, bo z wyjątkiem tego żadnych artefaktów nie było a temperatury sprawdzone w programie Everlast były zdumiewająco niskie (uznałem że co Zalman to jednak Zalman)

Teraz zrobi się trochę dziwnie... Wszelkie taktowania są standardowe - komputer idzie jakieś 4 godziny a wow's wogule nie odpalałem, oglądam sobie film a tu nagle ekran gaśnie i zaczyna wypisywać "no signal" dźwięk dalej jest - słychać wszystkie dialogi filmu. odpinam monitor - słychać dźwięk znajdowania nowego sprzętu, to samo gdy podłączam go ponownie, ale bez skutku - nie ma obrazu.

Resetowałem kompa, wyciągnąłem kartę ze slotu przeczyściłem i ponownie włożyłem i nic...

Chyba po prostu moje zabiegi ją nadwyrężyły i po prostu padła, ale chciałbym się was poradzić bo dźwięk wykrywania nowego sprzętu świadczy że coś tam jeszcze działa.. chyba...

Jeżeli rzeczywiście padła to jeszcze prosiłbym was o poradę co wymienić w tym moim blaszaku żeby ten mój nieszczęsny WoW poszedł w max detal za budżet około 500zł - 600zł (jeżeli to w ogóle możliwe)

Pozdrawiam

Gość
komentarz
komentarz

Zastanawia mnie jedno, czy ty na pewno ustawiłeś taktowanie pcie na 2875? Bo to nie możliwe :P Jeżeli dobrze pamiętam twoje mobo ma 2 sloty PCIe, spróbuj odpalić grafikę na 2 slocie.

Zresetuj BIOS płyty i odinstaluj tego Ntun'a. Co do samego OC najpierw podkręć proca bo on jest najsłabszy w tym zestawieniu - jak to zrobić podpowie Ci ten poradnik http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=177-all

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.