x-kom hosting

Komputer zawiesza się przy uruchamianiu czegokolwiek

Nazgul
utworzono
utworzono

Witam. Mój problem polega na tym , że gdy zaloguję się na komputer to wszystko jest git. Ale gdy chcę włączyć np. Mozille to komp zawiesza się i trzeba go wyłączyć. To samo dzieje się z każdą ikoną na puplicie. Menu start też nie działa. Czy to coś z systemem czy z komputerem (np. dysk twardy)

antos
komentarz
komentarz

Prawdopodobnie problemy z pamięciom. Ściągnij memtest, ale w wersji bootowalnej. Uruchamianej z płytki CD zanim załaduje się system. 4 h testu powinny dać pełny obraz stanu pamięci. Jeżeli wyskoczy choćby jeden błąd to znaczy, że pamięć jest zepsuta. Poszukaj na tym forum, był tech chyba gdzieś poradnik dotyczący tego programu.

Nazgul
komentarz
komentarz

Tak, ale komputer się zawiesza! Nie mogę nic ściągnąć, odczytać nic! Może format pomoże?

antos
komentarz
komentarz

W takich sytuacjach lepiej nie robić formata. Bo jeżeli masz na prawdę coś uszkodzone to może Ci po prostu stanąć w połowie instalacji i masz jeszcze większy wałek.
Przypuszczam, że teraz piszesz z innego kompa zapewne u kumpla albo gdzieś, więc ściągnij http://www.tweaks.pl/Memtest86,140.html
Wrzucasz na jakiś nośnik, z którego będziesz bootował (płyta CD, dyskietka, pendrive), ustawiasz w biosie, aby w pierwszej kolejności bootował właśnie z tego urządzenia. Uruchomi ci się wtedy mały programik pod dosa. Włączasz test i zostawiasz na jakieś 5 h. Jak wywali błąd to znaczy, że pamięć jest do niczego.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.