x-kom hosting

Kilka problemów przy uruchamianiu komputera

chrisx94
utworzono
utworzono

otóż mam kilka problemów, przy czym komputer działa dosyć sprawnie, ale trzeba się naprawdę namęczyć aby go włączyć. np. bardzo często komp zawiesza mi się na ładowaniu gdzie widać logo Windows. Nie wiem co jest tego przyczyną ale to jeden z problemów. Dalej, na czarnym tle wyskakuje błąd: Nieprawidłowy BOOT.INI rozruch z C/WINDOWS. Proszę o to, aby ktoś mógł opisać czy da się tego pozbyć, ale z racji, że nie jestem geniuszem komputerowym, to żeby wyjaśnił to w miarę łatwo i przejrzyście. Następną sprawą, jest wyskakiwanie w panelu logowania komunikatu SQL Writer SQLDUMPER library failed initialization. Your installation is either corrupt or has been tampered with. Please uninstall then re-run setup to correct this problem. Treść błędu rozumiem, ale nie mam pojęcia do jakiej aplikacji czy programu nawiązuje więc tutaj też proszę o radę. Teraz najzabawniejsze. Żeby się zalogować, muszę mieć odłączony Internet. Nigdy takiego czegoś nie miałem. Jeżeli będę starał się zalogować mając podłączony, zawiesi mi się na ładowaniu użytkownika, ponadto w tle słychać dźwięki programów, które automatycznie się włączają, a na koniec dźwięk, który wydaje Avast po znalezieniu wirusa. Aha, i miałem jeszcze niedawno problem z funkcją przełączania użytkownika (nie wylogowania) ale na razie działa poprawnie.

Tak więc widzicie z iloma problemami się borykam i chcę je rozwiązać jak najprędzej w obawie, że może się pogorszyć. Proszę szanownych ekspertów o pomoc. Dziękuję.

PS.:W załączniku dołączam screen z błędem SQL

sql.bmp

sql.bmp

antos
komentarz
komentarz (edytowane)

Wydaje mi się, że przynajmniej część z tych błędów jest spowodowane przez złośliwe oprogramowanie. Ale tu nie wystarczy skan zwykłym avastem. Ściągnij takie programy jak ComboFix, HijackThis oraz odwiedz tą stronę: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=104338

Programy te są proste w obsłudze. Z hijackThis nie powinieneś mieć żadnych problemów. Przed uruchomieniem Combofixa pozamykaj wszystkie programy. Program ten będzie również potrzebował restartu, więc się nie przejmuj.

Wygeneruj logi, zapisz je na dysku. Następnie załóż temat w dziale "Logi do sprawdzenia" i je tam wklej w poscie.

Wydaje mi się, że przynajmniej część z tych błędów jest spowodowane przez złośliwe oprogramowanie. Ale tu nie wystarczy skan zwykłym avastem. Ściągnij takie programy jak ComboFix, HijackThis oraz odwiedz tą stronę: http://www.forumpc.pl/index.php?showtopic=104338

Programy te są proste w obsłudze. Z hijackThis nie powinieneś mieć żadnych problemów. Przed uruchomieniem Combofixa pozamykaj wszystkie programy. Program ten będzie również potrzebował restartu, więc się nie przejmuj.

Następnie załóż temat w dziale "Logi do sprawdzenia" i tam Ci już powinni pomóc.

//Combofixa używamy tylko w ostateczności

//MarekM25

  • 3 tygodnie później...
chrisx94
komentarz
komentarz (edytowane)

zapomniałem jeszcze o kilku problemach, a mianowicie, po zalogowaniu do któregokolwiek z użytkowników, od razu na pulpicie otwierają się Moje Dokumenty, nie wiem czy to jakieś polecenie systemowe ale denerwuje, ponadto mam jeszcze problem z biblioteką dll. otóż podczas instalowania pewnych gier (chociażby Star Wars Jedni Knight Jedi Academy)czy programów- Pinnacle Studio (oryginalny, z płyty) tuż po uruchomieniu aplikacji InstallShield Wizard wyskakuje błąd podczas uruchamiania biblioteki plików typu dll, nie ma wskazanego konkretnego pliku, którego brakuje, bo grę mam oryginalną, z płyty. Więc tutaj także proszę o pomoc, chyba, że problemy są ze sobą w pewien sposób połączone to spróbuję się zastosować do wcześniejszych wskazówek.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.