x-kom hosting

[100-200zł]Nagrywarka DVD DL

Werec
utworzono
utworzono (edytowane)

Witam. Potrzebuję fachowej porady w sprawie kupna nowej nagrywarki. Chcę kupić sobie nagrywarkę dla płyt DVD DL. Jak w tytule podałem mam zamiar wydać na nią ok. 150zł. Nie zależy mi na prędkości, wyglądzie czy innym bajerom... najważniejsze jest dla mnie, by czytała i nagrywała płyty DVD DL, oraz by nie była awaryjna, żeby wystarczyła mi spokojnie na długi czas, nie tak jak pewien NEC.

Nie chcę samemu dobierać, bo na nagrywarkach się nie znam :)

Czekam na propozycje.

ps. mój model płyty głównej to Asus A7N8X-E Deluxe, zabytek, a więc nie wiem jak będzie z SATA, bo nie wiem który to kabelek ;)

//dobra już się dowiedziałem, pisze w opisie że pł. główna posiada 2 złącza SATA, jednak mój dysk i nagrywarka są pod ATA O.o

falcon1984
komentarz
komentarz

Polecam Pioneer 216-DBK albo nową wersję 217 z LabelFlash. Bardzo dobre nagrywarki, bez problemu wypalają DL i są bardzo mało awaryjne

  • Dobra wypowiedź 1
wieza71
komentarz
komentarz

Warto też zastanowić się nad LG.Mam troszkę starszy model, i spisuje się bez zarzutu,zero awarii,dobre opinie.Jeszcze wcześniej miałem nagrywarkę cd i combo tej firmy, i także spisywały się znakomicie.

itsmylife
komentarz
komentarz

Osobiscie polecam Nagrywarka SAMSUNG SH-S223L kosztuje 100zl. LG nie polecam gdyz ma problem z niektorymi plytami Lightscribe. Ja tego Samsunga mam na razie ok pol roku i lyka kazda plyte, markowe i tzw no - name. Double Layer wypala bez problemu.

wieza71
komentarz
komentarz

LG nie polecam gdyz ma problem z niektorymi plytami Lightscribe.

Nie zauważyłem żadnych problemów z tą funkcją, a poza tym kto tego używa,już lepiej i szybciej wydrukować w drukarce na płycie do zadruku(koszt płyty 1-1.5 zł.)

Mag Magik
komentarz
komentarz

[quote]a poza tym kto tego używa[/quote]
od tego to jest, by używać. Jeśli taka funkcja jest dla Ciebie zbędna to niepotrzebnie inwestowałeś w swój napęd droższy o technologię LS.

itsmylife
komentarz
komentarz (edytowane)

Roznica pomiedzy nagrywarka Lightscriba a zwykla to raptem 10zl wiec zadna inwestycja :) A do kwestii kto tego uzywa. Mnostwo osob. Do wydruku trzeba miec drukarke z funkcja druku na plytach wiec kolejny mebel do zakupu. A plyty LS wcale nie sa takie drogie. U mnie we Wrocku markowy Verbatim kosztuje 1zl 40 groszy, a do nadruku w drukarce 1zl 10 groszy. Wiec 30 groszy roznicy. A za drukarke miusisz zaplacic przynajmniej te 200zl + dolicz kartridze. LS sie oplaca. Moze nie jest piekny ale trwalszy od wydruku.
Pytanie glownie dotyczylo plyt Double Layer. Ja polecam Samsunga jak juz napisalem powyzej. Mam i lyka kazda plytke, nagrywa rownomiernie i jest praktycznie bezglosna. Pioneer juz dawno stracil swoja pozycje wypuszczajac szajs. Nowe nagrywarki tej firmy po pol roku nie czytaja i nie nagrywaja wiekszosci zwyklych plyt, poza tylko markowymi.
Dlatego polecam SAMSUNG SH-S223L bedziesz w pelni usatysfakcjonowany. Mam ja odp onad pol roku. Wypalam srednio 100 plyt dvd miesiecznie, z czego ok 30 to Double Layer. Robie nadruki i w drukarce i czesto tez ta nagrywarka na dyskach Lightscribe. Wiec przemial jest niezly. Robie sluby i rozne imprezy i wiele nagrywarek sie przewinelo przez pare lat. Ta to byl strzal w dziesiatke mimo ze bylem sceptycznie nastawiony do samsunga. Polecam, bo lepszej na moj gust nie dorwiesz.

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.