x-kom hosting

Ciągłe zawieszanie się komputera podczas instalacji i gier

raideros
utworzono
utworzono

Witam.

Jest to mój 1 post na tym forum gdyż do tej pory starałem sie wszystkie problemy rozwiązywać metodą prób i błędów

Konfiguracja sprzętowa :

płyta główna : Asus p5ne - SLI

Prorcesor : E7200(chlodzenie boxowe ,smarowany 4 dni temu)

Ram : (obecnie 4gb patriota 800 cl5)

karta :Gainward 8800gt golden sample

Mysz i klawiatura : podpiete pod port ps2

wi-fi :hornet (pci)

Zasilacz: Amatrox Warior 500

monitor1: 22" gateway

monitor2: 17 lg crt

Komputer jest w 0-wym stopniu podkręcany i działa na ustawieniach standardowych.

Zestaw składałem ok roku temu.

Opis problemu:

Od około pół roku w systemie pojawiły mi sie dziwne sytuacje , a mianowicie zawiechy ( czy tez nazywajac je freezy) w następujących sytuacjach:

1.Instalowanie gry , + otwarta przeglądarka typu mozilla , chrome czy tez ie + uzywanie TS ,

2.Instalowanie programów przy zamknietym zasobniku innych programów (j/w)

3.Niemiłe zacięcia podczac gdy gram( np. Aion dostaje freeza i musze resetowac komputer)

4.Ostatnio zasiadłem do instalacji windowsa 7 i także doszło do"zacięcia" a zarazem próbowałem z tym walczyc....:

a)Wymieniłem ram (mam włożone obecnie 4gb na dual chanel 2x2gb na win XP , ale mam też 2x 1gb patriota 800hz cl5 włożone podczas instalacji , bez zmian na konfig 2gb 4gb czy też 6gb.)

b)nagrywałem inna płyte z win7 (przy minimalnej predkosci nagrywania 4x jaka moglem ustawic bez zmian)

c)zmieniłem dvdromy( mam 3 i na kazdym wystepował zawias podczas extending files)

d)próbowałem zainstalować na kilku partycjach ( na każdej j/w)

e)przywróciłem bios do ustawień fabrycznych

F) powróciłem do win xp który "sie zainstalował bez problemów"

odnośnie sprzętu i temperatury:

Procek w spoczynku/stresie dochodzi do 40/60stopni( przed smarowaniem pastą 3 dni temu miał skłonność do grzania sie ze względu na złą paste boxową 75/85stopni w spoczynku/stresie było )

Grafa w granicach 60stopni i tu sie raczej zmienia nieznacznie +/- 5stopni

log z rsit w zalaczniku.

przed chwilą miałem taką sytuacje :

robiłem update entropii i zarazem otworzylem menadzer zadań

dostałem zawias i i wszystkei programy miały "brak odpowiedzi" uzycie procka 5% pamieci 800/5400 .

Jeżeli potrzebujecie screnów z jakich kolwiek programów to jestem w stanie je dostarcyzc około godz 18 gdy będe już w domu.

Pozdrawiam

raideros

log.txt

log.txt

Gość
komentarz
komentarz

O ile pamiętam P5N-E SLI najczęściej miała problemy natury energetycznej i to tym tropem bym podążał. Przede wszystkim spróbuj podnieść nieco napięcie w obrębie CPU / Chipset / FSB. Sprawdź też stabilność Orthosem.

tomek1081
komentarz
komentarz

Napisz jaki masz dysk.

raideros
komentarz
komentarz

a wiec tak zwiekszylem nieco v na (2.40~)pamieci i dalem vcore offset +100 , dzis sproboje znowu postawic system win 7
co do dysku to
samsung 750gb 32mb

Wciąż szukasz rozwiązania problemu? Napisz teraz na forum!

Możesz zadać pytanie bez konieczności rejestracji - wystarczy, że wypełnisz formularz.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Strona wykorzystuje pliki cookies w celu prawidłowego świadczenia usług i wygody użytkowników. Warunki przechowywania i dostępu do plików cookies możesz zmienić w ustawieniach przeglądarki.